Стало відомо, для чого в Києві збирають списки на спецперепустки в транспорт

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Липня 2021, 14:24
Хельга Полтавка
29 Липня 2021, 14:24

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прокоментував інформацію про те, що в Києві почали підготовку до можливого локдауну і триває збір списків співробітників підприємств, які захочуть отримати спецперепустки на проїзд в громадському транспорті.

Як повідомляють «Кримські новини», про це він заявив під час пресконференції в рамках всеукраїнського форуму «Україна 30. Децентралізація».

Він зазначив, що «Київ вивчив уроки», які були за попередніх двох спалахів, коли запроваджували карантинні обмеження і за короткий проміжок часу потрібно було зробити тимчасові перепустки для критичної інфраструктури.

Тому розуміючи, що може бути потенційно спалах, Київ у не епідемічний період зараз, коли місто перебуває в «зеленій» зоні, проводить підготовку до можливого потенційного спалаху, — пояснив міністр.

За словами Ляшка, відповідна робота ведеться для того, що під час потенційного посилення карантинних обмежень не було хаосу.

Також МОЗ розглядає можливіть щеплення бустерною, третьою дозою вакцини Pfizer. Це станеться лише за умови, якщо ВООЗ надасть відповідні рекомендації.

Ляшко додав, що у разі необхідності Україна закупить додаткові дози для повторного курсу вакцинації.

Україна розглядає можливість закупівлі на 2022-23 роки додаткових доз вакцини (Pfizer – прим. ред.). Якщо буде ухвалено рішення після реєстрації регуляторами, в тому числі ВООЗ, що після повного комплексу щеплення потрібно третє бустерне, то ми вийдемо на ще одне щеплення, – зазначив міністр.

Очільник МОЗ зауважив, якщо буде ухвалене рішення, що через рік-два потрібно робити знову повний курс щеплення, то МОЗ вийде і на таке рішення. Він переконаний, що Україна до цього готова.

За даними МОЗ, за минулу добу в Україні зафіксували 846 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Також за попередню добу зафіксували 25 летальних випадків, одужали 510 осіб. 

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (195), Харківській (70), Донецькій (66), Запорізькій (56) та Одеській (56) областях.

Напередодні Кабмін оновив Національний план вакцинопрофілактики поширення COVID-19. План оновили з урахуваннями фактичних темпів проведення вакцинації, а також оновлення інформації про закупівлі та графіки поставки вакцин.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, до кінця цього року Україна отримає понад 47 млн доз вакцини від різних виробників.

За кошти державного бюджету буде привезено 20 млн доз вакцини від компанії Pfizer. Цієї кількості вакцин буде достатньо, аби виконати завдання щодо повної вакцинації більшості дорослого населення України вже у 2021 році. Це першочергове завдання МОЗ, – наголосив прем'єр.

В пояснювальній записці до проєкту постанови вказується, що, за результатами розрахунків математичних моделювань, для зниження поширення СОУІО-19 та смертності від неї, вакцину мають отримати від 60% до 80% населення країни.

Цьогоріч Україна планує додатково закупити 20 млн доз вакцини Pfizer та 5,3 млн доз вакцини CoronaVac.

Раніше Шмигаль заявляв, що шість тижнів поспіль збільшується темп імунізації в Україні.