Стало відомо, коли Міжнародний суд ООН завершить розгляд справи MH17

Новини України та світу
Хельга Полтавка
09 Лютого 2021, 12:58
Хельга Полтавка
09 Лютого 2021, 12:58

Міжнародний суд ООН завершить розгляд справи щодо катастрофи лайнера рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній» не раніше 2023 року.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірітелеканалу «Україна 24».

За його словами, Росія намагається затягнути перехід Міжнародного суду ООН до розгляду питання по суті, посилаючись на обмеження COVID-19 та складність формування своєї юридичної позиції.

У той же час, станом на сьогодні ми маємо попередній календар всіх процедур в Міжнародному суді ООН, які повинні завершитися фінальним рішенням, щонайменше, до кінця 2023 року, — сказав Єнін.

Він зазначив, що треба чітко розрізняти три окремих треки, у рамках яких відбувається розслідування цієї трагедії.

«Перший — це кримінально-правовий блок, це саме той суд Гааги, який зараз проводить слухання щодо прогресу додаткового розслідування і продовження яких відклали до квітня цього року. Другим напрямком, в рамках якого переслідується РФ, як держава, зокрема в рамках конвенції про боротьбі з фінансуванням тероризму, є український позов проти РФ до Міжнародного суду ООН. І третій напрямок — це колективна скарга Королівства Нідерланди і держави Україна проти Росії в ЄСПЛ», — зазначив Єнін.

За словами заступника міністра, усі вони спрямовані на притягнення до відповідальності Росії, її військово-політичного керівництва і конкретних виконавців цього злочину.

Раніше судді відкинули запити щодо розслідування альтернативних сценаріїв катастрофи, заявивши, що Міжнародна слідча група вже зробила достатньо і що її висновки були включені в кримінальну справу досить детально.

Довідка: «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили біля Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

Як повідомляли «Кримські новини», в Амстердамі відновлюють судові слухання у справі про катастрофу «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом 17 липня 2014 року.

Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу MH17, 19 червня 2019 року оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано з можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Нагадаємо, від імені 40 сімей родичів жертв авіакатастрофи MH17 подано позов до Європейського суду з прав людини проти Росії та її президента Володимира Путіна.