Стало відомо, про що домовлялася Денісова з «омбудсменом ДНР» на лінії розмежування

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
03 Грудня 2020, 15:43
Ольга ПолтавкаQHA
03 Грудня 2020, 15:43

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зустрілася з представницею "ДНР" в робочій підгрупі з гуманітарних питань у ТКГ Дар’єю Морозовою, яка називає себе "омбудсменом ДНР".

Про це Денісова повідомилана своїй сторінці у соцмережі.

Під час зустрічі у результаті наших перемовин, які тривали понад два роки, було отримано 28 томів кримінальної справи стосовно громадянки України, яка протягом 20 років бореться за підтвердження своєї невинуватості в апеляційних та касаційних інстанціях України, — повідомила вона.

За словами Денісової, ця справа вже передана представнику апеляційного суду Донецької області. Вона буде розглянута і, зокрема, будуть проведені необхідні слідчі дії, чим право на справедливий суд та ефективний юридичний захист громадянки України буде дотримано (ім'я українки не розголошується — прим. ред.).

Також Денісова і Морозова обговорили питання щодо передачі 125 кримінальних справ і проваджень стосовно 133 осіб.

"Ці люди були притягнуті до кримінальної відповідальності до початку військової агресії РФ на Сході країни та перебувають на підконтрольній Уряду України території. Домовилися, що необхідні рішення будуть прийняті стороною переговорів, а справи будуть мені передані", — додала Денісова.

Крім того, позитивно розглянуто питання щодо передачі для подальшого відбування покарання на підконтрольну Урядом України територію 300 засуджених осіб, які з початку військової агресії перебували у місцях позбавлення волі. Однак, це можна буде реалізувати після закінчення пандемії, — заявила Денісова.

На зустрічі Денісової і Морозової було порушено питання щодо продовження процесу звільнення цивільних осіб та військовополонених, які утримуються на тимчасово окупованій території Донецької області.

"Наразі є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторона переговорів налаштована на організацію цього процесу", — зазначила Денісова.

Як повідомляли «Кримські новини», у квітні Людмила Денісова заявила, що до списку на обмін з Росією включили 86 незаконно ув’язнених кримських татар.

Нагадаємо, українська сторона у ТКГ заявляє, що Росія намагаєтьсязмінити процес врегулювання війни на Донбасі дискусією між Україною та представниками ОРДЛО.