Стало відомо, що заборонять мешканцям столиці через COVID-19 — Київ у «жовтій зоні»

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
14 Серпня 2020, 14:33
Ольга ПолтавкаQHA
14 Серпня 2020, 14:33

З 17 серпня у Києві запровадять певні обмеження. Про це під час брифінгу заявив мер столиці Віталій Кличко.

Зокрема, за його словами, столиця потрапила в "жовту" зону епідемічної небезпеки.

Через зростання кількості хворих – за рішенням Державної комісії з надзвичайних ситуацій – Київ опинився у "жовтій" зоні епідемічної небезпеки. Оскільки заповненість ліжок у медзакладах, де лікують хворих на коронавірус, перевищила 50%. І становить сьогодні 52,2 відсотки, – повідомив Кличко.

За словами мера, у столиці будуть посилені визначені урядом наступні обмеження і заборони:

  • Перебування у громадських спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту – масок;
  • Перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  • Заборона самовільно залишати місця самоізоляції чи обсервації людям, що перебувають в ізоляції;
  • Проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, релігійних, рекламних) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. м площі будівлі або території, якщо захід проводиться на відкритому повітрі;
  • Організатор заходу є відповідальним за дотримання учасниками фізичної дистанції не менше, ніж півтора метра, якщо учасники розміщені стоячи;
  • Заповненість залів кінотеатрів та закладів культури може бути не більшою за 50 відсотків місць;
  • А громадський транспорт – трамваї, тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі – здійснюють перевезення пасажирів виключно в кількості місць для сидіння.

За його словами, ці обмеження, за рішенням уряду, починають діяти з понеділка, 17 серпня.

"Так, ситуація – неприємна і непроста. Київ готує медзаклади другої хвилі для прийому та лікування хворих на коронавірус. Я звертаюся до всіх: сьогодні від кожного з нас залежить наскільки стрімко буде розповсюджуватись вірус. Тому не треба ігнорувати правила! Дотримуватись їх нескладно, але важливо. Для вашого здоров’я та здоров’я людей, які поруч. Носіть маску в публічних місцях та в громадському транспорті. Дотримуйтеся дистанції. Не забувайте часто мити руки та обробляти їх антисептиком", – наголосив Кличко.

Як повідомляли «Кримські новини», станом на ранок 14 серпня в Україні зафіксовано 1732 нові випадки COVID-19 — це антирекорд з кількості нових хворих за добу.