Стало відомо, скільки в Україні коштуватиме вакцинація проти COVID-19

Новини України та світу
Хельга Полтавка
13 Січня 2021, 16:41
Хельга Полтавка
13 Січня 2021, 16:41

В Україні ціна однієї дози вакцини CoronaVac китайського виробництва, постачальником якої буде фармацевтична компанія «Лекхім», сягатиме 504 гривні. 

Про це повідомив голова наглядової ради групи фармацевтичних компаній «Лекхім» Валерій Печаєв під час пресконференції 13 січня. 

За його словами, ціна буде єдиною для всіх покупців. 

Щоб не було перепродажів, для всіх буде єдина ціна – 504 гривні, – пояснив Печаєв.

Проте ціна на вакцину буде залежати від курсу долара, якщо курс не буде змінюватися, то ймовірно ціна знизиться. 

«Ціна може бути навіть меншою, адже продаж буде здійснюватися в гривнях. Якщо курс долару залишиться хоча б такий самий – вона буде меншою», – розповів голова наглядової ради.

Він зазначив, що група фармацевтичних компаній «Лекхім» уклала угоду щодо постачання у І півріччі 2021 року п'яти мільйонів доз вакцини проти COVID-19 з китайським виробником Sinovac Biotech.

Як розповіли представники компанії, вакцина буде закуплена не за державні кошти — фармкомпанія «Лекхім» отримала квоту на продаж вакцини в Україні. Реалізовувати продаж препарату в компанії хочуть через МОЗ та місцеві підприємства.

З 15 січня по 15 лютого 2021 року «Лекхім» розпочне приймати заявки від промислових та інших підприємств України, які зацікавлені у вакцинуванні своїх співробітників. Підприємства зможуть закупити препарат, щоб вакцинувати своїх працівників та членів їхніх родин, — повідомили у компанії.

Як повідомляли «Кримські новини», у міністерстві охорони здоров’я затвердили план імунізації населення від коронавірусної інфекції COVID-19.