«Стан задовільний»: лікарі про в'язня Кремля Муратова, який страждає від пневмонії і високої температури

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
11 Серпня 2021, 14:12
Асіф АлієвQHA
11 Серпня 2021, 14:12

Стан політв'язня Зекір'ї Муратова, якого 26 липня госпіталізовали з пневмонією і високою температурою, кримські лікарі з Міжобласної туберкульозної лікарні №19 (МОТБ-19) назвали «задовільним».

Про це черговий співробітник лікарні повідомив адвокатці Муратова Еміне Авамілєвій передає «Кримська солідарність».

Раніше начмед МОТБ-19 розповідав, що обвинувачений самостійно ходить, їсть та дихає іноді з використанням кисневого концентратора. Тоді стан Муратова оцінювали, як «середнього ступеня тяжкості». Черговий лікарні також додав, що «періодично Муратов перебуває під кисневою маскою».

Врачи Межобластной туберкулезной больницы №19 (МОТБ-19) назвали «удовлетворительным» состояние политзаключенного Зекирьи...

Posted by Крымская солидарность on Tuesday, August 10, 2021

З цього можна зробити висновок, що рівень сатурації у Муратова не вище 95%. У здорової людини, яка може дихати без маски, цей відсоток завжди більше. Інформація про норми доступна будь-якій людині в Інтернеті, тому висновок про те, що він почуває себе задовільно з урахуванням того, що в його лікуванні використовують кисневий концентратор, все-таки досить суперечливий. Як мінімум це стан середнього ступеня тяжкості, — упевнена Авамілєва.

Правозахисниця додала, що засідання у справі Муратова з того часу, як він потрапив до лікарні, перенесли на 13 серпня.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає провести повне медичне обстеження і надати відповідне лікування незаконно затриманому Зекір'ї Муратову.

В окупованому Криму вранці 7 липня 2020 року в кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Після завершення обшуків, силовики затримали сімох людей: Сейрана ХайретдіноваОлександра СізіковаЕміля ЗіядіноваІсмета Ібрагімова, Аліма Суф'яноваВадима Бектемірова і Зекір’ю Муратова.

У грудні 2020 року стало відомо, що Зекір'ю Муратова етапували з Криму в Росію. У січні 2021 року адвокат повідомляв, що етапування кримського татарина в СІЗО-1 Ростова-на-Дону порушує презумпцію невинуватості.