Старійшини шести населених пунктів Криму висловили протест проти тортур Нарімана Аметова

Кримські татари
Анвар Деркач
24 Грудня 2021, 13:32
Анвар Деркач
24 Грудня 2021, 13:32

Старійшини Бахчисарая, Старого Криму, Білогорська, а також кримських сіл Тополівка, Грушівка і Курське висловили протест проти тортур, обшуків та затримань кримських татар співробітниками ФСБ. Їхні відеозвернення поширила «Кримська солідарність». В одному з них Бекір Дегерменджі від імені старійшин Тополівки, Грушівки і Курського висловив вимогу до окупаційної влади припинити репресії проти кримських татар.

Починаючи з 14-го року проходять арешти, не буває місяця, щоб когось не заарештували за надумані злочини, яких не скоював мій народ. І це триває вже майже вісім років. Щоразу вони дедалі більше безчинствують, це ще м’яко сказано. Дійшло до того, що почали катувати наших хлопців. Починаючи з Параламова, потім брати Ахтемови, тепер із Старого Криму останній випадок (Наріман Аметов), коли катували і домагалися визнати того, що не робили. І тому ми висловлюємо найжорсткіший протест, щоб всі розуміли – не прохання, а протест, це протест і вимога до влади, щоб вони припинили тероризувати наш народ. Ми народ миролюбний, ми свою боротьбу вели словом, ні зброї у нас не було, ні терористів у нас не було, а нам приписують те, чим наш народ не займається., - сказав Дегерменджі.

Він висловив впевненість, що прийде час, коли тим хто, піддає кримських татар репресіям, доведеться відповідати за свої дії.

Біля будинку Аметова в Старому Криму на момент підготовки новини проходив мітинг протесту проти репресій щодо кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 грудня викрадений співробітниками ФСБ зі свого будинку у Старому Криму Наріман Аметов повідомив про катування електричним струмом.

17 грудня рано вранці в місті Старий Крим пройшов обшук у будинку Аметова.