«Стає дедалі більш зрозумілим, що Путін просто намагається знищити навіть ідею бути українцем»,- Байден вперше назвав дії очільника Кремля геноцидом

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Квітня 2022, 09:15
Ліна Тимошина
13 Квітня 2022, 09:15

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що бюджети американців не повинні залежати від того, чи "вчиняє диктатор геноцид" в іншій країні. Про це повідомляє CNN.

Ваш сімейний бюджет, ваша здатність заправляти свій бак, все це не повинно залежати від того, чи оголосить диктатор війну і чи вчинить геноцид за півсвіту звідси, – сказав Байден під час поїздки до штату Айова.

Як зазначає видання, раніше Байден не називав те, що відбувається в Україні, геноцидом. Його помічники сказали, що це ще не досягло цього рівня.

Пізніше у розмові з журналістами в Де-Мойні Байден Байден пояснив свою заяву, повідомляє Укрінформ.

Я назвав це геноцидом, тому що стає дедалі більш зрозумілим, що Путін просто намагається знищити навіть ідею бути українцем, - заявив Байден.

Глава Білого дому також підкреслив, що доказів цьому стає все більше. Байден назвав дії росіян «жахливими». Він зазначив, що, звісно, юристи визначатимуть, чи підпадає це під визначення геноциду.

Але мені здається, що так, - зауважив він.