Стерненка і Демчука залишили під арештом

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Травня 2021, 19:18
Ірина Требунських
14 Травня 2021, 19:18

Сьогодні, 14 травня, в Одеському апеляційному суді розглядали скаргу на запобіжний захід щодо активістів Сергія Стерненка і Руслана Демчука. Про результати розгляду розповів на своїй сторінці у Facebook сам Стерненко.

Одночасно з розглядом апеляції проводився розгляд з іншої справи щодо перевищення самозахисту Стерненком. Активіст не був присутній в апеляційному суді, що голова Приморського суду назвав «неповагою». «Не здивуюсь якщо тепер прокурор вимагатиме мене закрити до СІЗО, бо я не прийшов в суд, бо ходив у суд», — прокоментував активіст.

Під час розгляду справи прокурорка заявила, що гумові кулі начебто є насправді бойовими, а тому слід застосувати частину 1 статті 263 Кримінального кодексу України, яка стосується бойових припасів до вогнепальної зброї.

Новий шедевр від прокуратури.Прокурор вважає, що ґумові патрони (травматичні) є насправді бойовими, а тому мене слід засудити за ч. 1 ст. 263 ККУ.Здається, такого повороту навіть судді не очікували.

Posted by Сергій Стерненко on Friday, May 14, 2021

Суд відмовив мені та Демчуку у зміні запобіжного заходу. Нас залишили під цілодобовим домашнім арештом. Також суд відмовив мені у можливості відбувати арешт у Києві, — написав одеський активіст.

Наступні судові засідання у цій справі призначили на 20 і 21 травня. Очікується допит експерта, який давав висновок з балістики.

Нагадаємо, раніше активістам Сергію Стерненку і Руслану Демчуку Одеський апеляційний суд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

Як повідомляли «Кримські новини», Приморський районний суд Одеси 23 лютого визнав винним і засудив активіста Сергія Стерненка до семи років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Такий же термін присудили і Руслану Демчуку. Рішення ухвалено у справі про викрадення депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича 24 квітня 2015 року. За словами активіста, справа базується лише на свідченнях Щербича.

Після оголошення вироку Стерненку під ОПУ на Банковій та у низці українських міст 23 лютого його прихильники влаштували акції протесту.