Субсидія, тарифи на газ і електроенергію — уряд ухвалив нові рішення

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Квітня 2021, 18:23
Ірина Требунських
28 Квітня 2021, 18:23

Ціна на газ протягом року залишатиметься незмінною відповідно до річного газового продукту, який компанії запустять з 1 травня. Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль, передає «Урядовий портал».

При цьому очікується, що газопостачальні компанії знизять ціни на річні тарифи влітку відповідно до зниження ринкової ціни на газ.

Для більшості українців така ціна складе трохи менше 8 гривень за куб. Восени та взимку це убезпечить споживачів від різких стрибків цін, адже встановлені ціни підвищувати заборонено, — заявив прем’єр.

Також уряд продовжив дію механізму покладення спеціальних обов'язків для побутових споживачів на ринку електроенергії (ПСО) до 30 червня 2021 року. Це означає, що ціна електроенергії для споживачів на цей термін залишиться без змін — 1 грн 68 коп. за кВт/год.

Також з 1 травня 2021 року всі без винятку отримувачі субсидії в Україні отримують її у грошовій готівковій формі. Уряд увів нові правила для отримання виплат. Так, субсидія не призначатиметься, якщо заявник має на депозитному рахунку в банку більше 100 тисяч гривень, придбав нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень.

Раніше підвищення тарифу на електроенергію для населення, яке планувалося на 1 квітня, уряд переніс щонайменше на місяць.

Також Кабмін підготував і реалізує «вісім кроків» для зниження тарифів для українців.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні планують до 2023 року повністю відмовитися від російської та білоруської систем електроенергії.