Суд отримав справу «судді», який переслідував членів Меджлісу

Новини
Хельга Полтавка
02 Листопада 2020, 15:57
Хельга Полтавка
02 Листопада 2020, 15:57

Прокуратура АРК передала до суду обвинувальний акт про державну зраду колишнього «судді» з Сімферополя. Про це повідомляєпресслужба кримської прокуратури у Facebook. 

Слідством встановлено, що колишній суддя Київського районного суду Сімферополя, після окупації півострова у 2014 році, зрадивши присязі на вірність народу України, перейшов на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта, обійнявши посаду «заступника голови «Київського районного суду міста Сімферополя Республіки Крим», надаючи своїми діями допомогу іноземній державі у проведенні підривної діяльності на шкоду суверенітету і територіальній цілісності України, — йдеться у повідомленні.

Обвинувачений також сприяв становленню окупаційної влади Росії і брав безпосередню участь в реалізації політики окупанта, яка спрямована на переслідування громадян України, незгодних з окупацією півострова.

"Розуміючи, що правосуддя на тимчасово окупованому півострові повинно здійснюватися відповідно до законодавства України, «суддя» незаконно застосовував законодавство РФ — здійснюв розгляд клопотань окупаційних «слідчих» у так званій справі 26 лютого щодо продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та оголошував рішення про задоволення вказаних клопотань щодо одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу", — наголошують у прокуратурі АРК.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Ім'я члена Меджлісу кримськотатарського народу, який фігурує у "справі", не розголошується.

Як повідомляли «Кримські новини», прокуратура Криму повідомила про підозру «самооборонівцям Севастополя», які брали участь в анексії півострова.