Суд позбавив волі терміном на 15 років колаборанта, якому окупанти пообіцяли посаду в Криму

Новини України та світу
Шевчук Микола
13 Березня 2023, 18:55
Шевчук Микола
13 Березня 2023, 18:55

За матеріалами Служби безпеки України (СБУ) викрито агента рф, якому фсб пообіцяла посаду «заступника міністра» в Криму. Суд призначив йому позбавлення волі терміном на 15 років.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зловмисником виявися колишній проректор одного з вищих медичних навчальних закладів Києва.

Після звільнення у 2020 році він переїхав до тимчасово окупованого Криму, де його завербувала фсб.

За місяць до початку повномасштабного вторгнення він повернувся до Києва для виконання ворожих завдань. Зрадник збирав для агресора інформацію про військовослужбовців ЗСУ, які перебували на стаціонарному лікуванні у військових госпіталях та лікарнях Київщини.

Крім цього, агент встановлював контакти з українськими та іноземними науковцями для їх подальшого вербування до агентурного апарату фсб.

Для пошуку «потрібних зв’язків» залучав своїх колишніх колег по роботі та випускників вишу, до яких звертався під приводом підготовки дисертації. У разі успішного виконання завдань, російська спецслужба «гарантувала» своєму агенту призначення «заступником міністра охорони здоров’я» окупаційної адміністрації півострова, - сказано в повідомленні.

СБУ задокументувала злочинні дії і затримала зловмисника у травні минулого року на спробі передачі агентурної інформації ворогу.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав злочинця винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і призначив йому 15 років ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що СБУ знешкодила в Одесі агентурну мережу фсб: серед затриманих – помічник підсанкційного депутата з Криму.