Суд погодився надати незрячому з «четвертої бахчисарайської групи» звинувачення на шрифті Брайля

Кримські татари
Анвар Деркач
22 Грудня 2021, 21:17
Анвар Деркач
22 Грудня 2021, 21:17

Південний окружний військовий суд задовольнив клопотання захисту незрячого обвинуваченого у справі «четвертої бахчисарайської групи Хізб ут Тахрір» Олександра Сізікова і вирішив надати йому обвинувальний висновок, виконаний на шрифті Брайля. Про це QIRIM.News сказала адвокат Ліля Гемеджі. За її словами, це сталося на першому засіданні, коли суд розглядав справу по суті.

Сторона захисту заявила низку клопотань. Про надання основних процесуальних документів, у тому числі обвинувального висновку на шрифті Брайля… для того, щоб Сізіков міг знати, в чому він звинувачується і надавати свої докази. Це клопотання було задоволене. Є домовленості з однією з фірм, яка готова зробити обвинувальний висновок на шрифті Брайля, який буде вручено Сізікову трохи згодом, - сказала адвокат.

Вона додала, що суд зобов'язав прокурора прочитати обвинувальний висновок повністю, без перепусток, як це зазвичай буває в судових засіданнях, для того, щоб Сизиков міг ознайомитися зі звинуваченням.

У цій групі по справі проходять як обвинувачені в участі в «терористичній організації» жителі Криму Олександр Сізіков, Алім Суф'янов та Сейран Хайретдінов.

Раніше цей же суд відмовив Сізікову повернути матеріали його кримінальної справи прокурору для його адаптації до шрифту Брайля.

Гемеджі також повідомила, що суд відхилив клопотання захисту про надання Хайретдінову перекладача, як особі, що недостатньо володіє російською мовою, але суд відмовився задовольнити це клопотання.

Було заявлено клопотання про надання перекладача як особі, яка недостатньо володіє російською мовою, але в даному випадку суд не знайшов підстав, хоча на стадії попереднього слідства та на судах щодо обрання запобіжного заходу перекладач був присутній, - сказала адвокат.

За її словами, захисники за призначенням заявили про звільнення їх від участі в судовому засіданні та неприпустимість подвійного захисту.

Суд також відмовив у клопотанні управлінню федеральної служби виконання покарань про арешт Сізікова як порушника умов домашнього арешту.

Сізіков, який перебуває під домашнім арештом та адвокат Ліля Гемеджі брали участь у засіданні з відеоконференції.

7 липня 2020 року в Криму пройшли обшуки, під час яких було затримано Олександра Сизікова, Сейрана Хайретдінова, Аліма Суф'янова, Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Вадима Бектемірова та Зекир'ю Муратова. Їх звинувачують в участі у діяльності партії «Хізб ут-Тахрір».