«Суд» у Криму виніс вирок журналісту Владиславу Єсипенку

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
16 Лютого 2022, 14:30
Асіф АлієвQHA
16 Лютого 2022, 14:30

Сьогодні, 16 лютого, так званий Сімферопольський «суд» виніс вирок в'язню Кремля, українському журналісту Владиславу Єсипенку.

Підконтрольний окупантам суд засудив журналіста до 6 років ув'язнення.

Також його зобов'язали виплатити 100 тисяч рублів штрафу.

15 лютого прокурор Олена Подольна запросила для Владислава Єсипенка 11 років ув'язнення в колонії загального режиму.

Плакат Юрія Нерослика

Вчора дружина політв'язня Катерина Єсипенко повідомила QIRIM.News, що не сподівається на справедливий суд.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше урядом України прийнято рішення про схвалення проєкту указу президента щодо призначення стипендії імені Левка Лук’яненка бранцю Кремля, журналісту Єсипенку.

16 листопада, в окупованому Криму відбулося виїзне засідання «суду»у справі українського журналіста Владислава Єсипенка.

Нагадаємо,  Єсипенко був затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у зборі інформації "на користь спецслужб України", а також зберіганні в автомобілі "саморобного вибухового пристрою". 12 березня журналіста взяли під варту та протягом 27 днів до нього не допускали адвокатів. Незабаром стало відомо, що українця катували співробітники ФСБ.

За даними правозахисників, раніше Владислава Єсипенка звинувачували у Криму лише за статтею 223.1. КК Росії (Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вибухових пристроїв). Покарання за цією статтею передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі. Але дружина заарештованого повідомила, що Владиславу інкримінують ще одну статтю звинувачення – ст. 222 Кримінального кодексу Росії (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення чи носіння зброї, її основних частин, боєприпасів).