Суд у РФ продовжив на три місяці арешт дитячому тренеру Зіядінову

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 17:25
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 17:25

Сьогодні, 17 січня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив на три місяці арешт кримськотатарському активісту, дитячому тренеру Емілю Зіядінову.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

У ході сьогоднішнього засідання держобвинувач Ігор Надолінський просив продовжити арешт Зіядінова на три місяці у зв'язку з тим, що йому «висунуто звинувачення у скоєнні двох особливо тяжких злочинів, з можливістю призначення безальтернативного покарання у вигляді позбавлення волі на тривалий термін».

Термін арешту Зіядінова спливав 3 лютого. На думку прокурора, оскільки Зіядінов «має громадянство іншої держави, то перебуваючи на волі, він може втекти від суду та перешкодити провадженню у справі».

Адвокат Зіядінова Айдер Азаматов заперечував клопотання прокурора. Він заявив, що прокурором не було наведено конкретних доводів та фактів про те, що Зіядінов може втекти.

«Зіядінов ніколи не намагався і не намагається втекти від суду, судове слідство фактично завершене, а наявність іноземного громадянства сама по собі не є підставою вважати, що Зіядінов сховається», - зазначив захисник.

Азаматов попросив обрати Зіядінову «альтернативний запобіжний захід». Сам Еміль Зіядінов коротко підтримав адвоката і попросив на час засідання утримувати його поза клітиною — «акваріум». Він також попросив застосувати щодо нього IV Женевську конвенцію (про захист цивільного населення під час війни). Проте колегія із трьох суддів продовжила арешт Еміля Зіядінова на три місяці, до 3 травня.

7 липня 2020 року в Криму пройшли обшуки, під час яких було затримано Олександра Сизікова, Сейрана Хайретдінова, Аліма Суф'янова, Еміля ЗіядіноваІсмета ІбрагімоваВадима Бектемірова та Зекир'ю Муратова. Їх звинувачують в участі у діяльності партії «Хізб ут-Тахрір».