«Суд у справі Джемілєва перенесли на 1 листопада», - адвокат Полозов

Кримські татари
Асіф АлієвQHA
07 Жовтня 2021, 18:05
Фото «Крымская солидарность»
Асіф АлієвQHA
07 Жовтня 2021, 18:05

Чергове засідання «суду» в Армянську у справі лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва не відбулися і перенесено на 1 листопада.

Про це Qirim.News сказав адвокат Микола Полозов.

За його словами, через неявку свідків і відсутності речових доказів розгляд справи перенесли.

«Свідок Коновалов по ВКС (відеоконференцзв'язку) не з'явився, свідок Абісов не з'явився. Речдоки поки не знайдені. Відкладено на 1 листопада», - сказав Полозов.

Він зазначив, що досі невідома доля карабіна СКС, 4 патронів до нього і гільзи, які є речовими доказами по звинуваченню Джемілєва в неналежному зберіганні зброї та боєприпасів, які спричинили тяжкі наслідки.

Ці речові докази фігурували в справі щодо сина Мустафи Джемілєва Хайсера, які було визнано українським судом у вбивстві з необережності з карабіна батька. За рішенням Краснодарського крайового суду карабін, патрони і гільза повинні були зберігатися в «МВС по Республіці Крим». Це окупаційне відомство письмово повідомило «суду», що не має цими речовими доказами.

Оскільки екс-міністр «МВС по Криму» Сергій Абісов ухиляється від явки до суду і відключив телефон, захист Джемілєва заявив клопотання про вимогу відомостей з особової справи з його контактними даними, яке «суд» задовольнив.

Як повідомляло Qirim.News, окупаційна влада звинувачує Джемілєва в незаконному перетині держкордону Росії ; в недбалому зберіганні вогнепальної зброї, який створив умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК РФ); в незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК РФ).

На момент інкримінованої спроби приїзду Джемілєва до Криму російська окупаційна влада не встановила знаки на адміністративному кордоні Криму, зброю і боєприпаси Джемілєв зберігав у своєму будинку в період, коли півострів де-факто контролювався Україною, в той же період набував боєприпаси до карабіна.

Таким чином, окупаційна влада намагається поширити свою юрисдикцію на територію України до 2014 року. Раніше окупаційна влада прислала Джемілєву повістку з вимогою з'явитися на «судове» засідання в Армянськ. При цьому діє заборона російської влади Джемілєву на в'їзд на територію Росії й тимчасово окупованого Криму до 2034 року.