«Суд» в Криму арештував затриманного раніше кримськотатарського політв'язня Бекірова

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
12 Серпня 2022, 19:42
Ярослава Саєнко
12 Серпня 2022, 19:42

Окупаційний Київський районний "суд" виніс рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до 10 жовтня 2022 р. кримськотатарського політв'язня Едема Бекірова. Про це повідомляє Кримська солідарність.

Повідомляється, що адвокат Іслам Велиляєв наполягав на домашньому арешті через наявність у його підзахисного суттєвих проблем із зором.

Він нічого не бачить. Зі своїми окулярами навіть не бачить. Він не встиг замовити нові окуляри. У нього із зором зовсім погано. У нього -10, він практично сліпий, – розповів захисник.

Раніше окупаційний Київський районний "суд" обрав запобіжний захід для затриманого вчора кримського татарина Вілена Темірянова у вигляді взяття під варту до 10 жовтня 2022 року. Також сьогодні окупаційний Київський районний "суд" обрав запобіжний захід для затриманого вчора кримського татарина Сеітяя Аббозова у вигляді домашнього арешту. 

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкої та Джанкойському районі пройшли обшуки в будинках сімох кримських татар, серед них - Сеітяя Аббозов. За повідомленням Кримської солідарності, Едема Бекірова, Енвера Кроша та Мурата Мустафаєва вивезли у невідомому напрямку.

12 червня Європейський суд з прав людини зобов'язав рф терміново помістити в лікарню кримськотатарського активіста Едема Бекірова. Згідно з Правилом 39 регламенту ЄСПЛ, яке було застосоване у відношенні до Бекірова, влада Росії зобов'язана негайно помістити його в лікарню нетюремного типу.

Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в'їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв під варту Бекірова. ФСБ закидає йому зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.