«Суд» в Криму подовжив арешт фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

Новини
Асіф АлієвQHA
12 Березня 2020, 19:12
Асіф АлієвQHA
12 Березня 2020, 19:12

Сьогодні, 12 березня, в «Київському районному суді» анексованого Сімферополя фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» подовжили арешт до 27 березня.

Як повідомляє «Кримська солідарність», так "судове" рішення стосувалося Біляла Адилова, Енвера Аметова, Шабана Умерова, Різе Ізетова та Яшара Муєдінова.

Під час засідання політв’язні поскаржились про упереджене ставлення до них «суду», клопотали про те, щоб перебувати поза «кліткою», бо вважають, що це є приниженням їхньої честі й гідності.

Зокрема, Ізетов обурився безпідставним рішенням про чергове продовження запобіжного заходу.

Так продовжіть мені (арешт) відразу на рік, — сказав він «судді».

Бранець Кремля Муєдінов попросив «суд» застосовувати щодо нього та інших фігурантів "справи" положення Четвертої Женевської конвенції від 1949 року, де вказується про заборонену насильницького переміщення цивільного населення за межі окупованої території.

Адвокати кримських татар піддали критиці клопотання «слідства» про продовження терміну арешту у зв'язку тим, що нібито їхні підзахисні можуть залишити Крим. Сторона захисту звернула увагу на те що, в матеріалах клопотання «слідства» немає жодного аргументованого доказу про необхідність утримання підзахисних під вартою, які передбачені статтею 97 Кримінального кодексу РФ.

Вони підкреслили, що у підзахисних були вилучені паспорти, тому залишити Крим вони не в змозі.

Адвокат Еміль Курбєдінов намагався пояснити «суду», що переведення арештантів під домашній арешт не означає, що вони будуть вільними.

Домашній арешт - це не свобода, це теж обмеження свободи під контролем держави, - сказав він.

Попри всі ці заяви «суддя» проігнорував клопотання захисту та підслідчих кримських татар.

⚡️ СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ- ТАХРИР» (ВТОРАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ ГРУППА)(Билял Адилов, Энвер Аметов, Шабан Умеров, Риза Изетов,...

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 12 березня 2020 р.

Вчора, 11 березня, іншим фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» також подовжили арешт до кінця березня.