Суд в Києві заочно заарештував Азарова за підозрою в державній зраді

Новини України та світу
Алла Трапезова
20 Жовтня 2021, 20:52
Алла Трапезова
20 Жовтня 2021, 20:52

Печерський райсуд Києва заочно заарештував колишнього прем'єр-міністра Миколу Азарова за підозрою в державній зраді. Про це повідомили в прес-службі Держбюро розслідувань.

Азарову було заочно обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Так, в ході розслідування ДБР справ колишніх вищих посадових осіб держави, які сприяли окупації Криму і Севастополя, екс-прем'єра підозрюють в скоєнні державної зради за попередньою змовою групою осіб.

З'ясувалося, що зміст і умови угоди між Україною і РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України були нав'язані Азарову президентом РФ Дмитром Медведєвим напередодні підписання в Москві 21 квітня 2010 року. Екс-прем'єр розумів наслідки підписання такої угоди і свідомо забезпечив візування і узгодження проекту документа чиновниками Кабміну, чим сприяв реалізації інтересів РФ на всіх стадіях погодження проекту угоди та його імплементації.

Слідчі отримали оригінали документів, що свідчать про цілеспрямовані дії Азарова на шкоду суверенітетові і територіальній цілісності України, які в подальшому сприяли окупації Криму Росією.

За даними слідства, ці дії проводились групою осіб за попередньою змовою з президентом Віктором Януковичем, якому також повідомили про підозру в цій справі і оголосили його в розшук.

Рішення суду дало підстави звертатися із запитами про надання міжнародно-правової допомоги в екстрадиції Азарова.

Нагадаємо, в березні 2021 року Україна ввела санкції проти екс-президента Віктора Януковича і чиновників часів його президентства, таких як тодішні прем'єр Микола Азаров, міністр оборони Павло Лебедєв, міністр освіти Дмитро Табачник, генеральний прокурор Віктор Пшонка.