«Суд» відклав дебати у справі Єсипенка і відмовив у допиті слідчого ФСБ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Січня 2022, 17:07
Ліна Тимошина
21 Січня 2022, 17:07

"Сімферопольський районний суд" переніс засідання у справі журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка на 15 лютого. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Під час засідання з'ясувалося, що у «суду» відсутній підсумковий висновок військово-слідчого комітету за фактом надання психологічного та фізичного тиску на Єсипенка. У зв'язку з цим «державний обвинувач» заявила клопотання про витребування висновку та матеріалів перевірки військово-слідчого комітету, - зазначає КПГ.


У Кримській правозахисній групі додали, що «суддя» Длявер Берберов ухвалив отримати лише висновок. У зв'язку з цим у судове засідання відкладено до 15 лютого. Крім того, суд відмовив у задоволенні клопотання захисту про допит слідчого ФСБ Росії Віталія Власова.


Правозахисники, посилаючись на адвоката Дмитра Дінзе, повідомили, що самопочуття Єсипенка є задовільним.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше урядом України прийнято рішення про схвалення проєкту указу президента щодо призначення стипендії імені Левка Лук’яненка бранцю Кремля, журналісту Єсипенку.

16 листопада, в окупованому Криму відбулося виїзне засідання «суду»у справі українського журналіста Владислава Єсипенка. Нагадаємо, Єсипенка затримали в окупованому Криму 10 березня. Його обвинуватили в незаконному виготовленні вибухового пристрою. 12 березня журналіста взяли під варту і протягом 27 днів до нього не допускали адвокатів.

Політв’язню загрожує 18 років позбавлення волі. 6 вересня Єсипенко на слуханні в «суді» заявив, що свідчення окупантам давав під тортурами.