Суд заборонив діяльність Соціалістичної партії України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
15 Червня 2022, 14:58
Ліна Тимошина
15 Червня 2022, 14:58

Восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України. Про це повідомляє рух "ЧЕСНО" на сторінці у Фейсбук. Зазначається, що майно СПУ та всіх її осередків, згідно з рішенням Восьмого апеляційного суду Львова, буде передане державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

За словами провідного аналітика Руху ЧЕСНО Ігоря Фещенка, доводи СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності та висловлюваннях останніх трьох керівників партії, передовсім — Іллі Киви.

Зокрема, згадувалося про привітання Кивою Володимира Путіна з днем народження, ідеалізування його діяльності, а також про справу щодо державної зради Киви.

Зазначається, що хоч Кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, він і надалі здійснює вплив на неї.

Соціалістична партія — вже сьома заборонена політсила, яку Міністерство юстиції вважає проросійською. До цього за неповний тиждень суд уже заборонив партії “Опозиційний блок”, “Соціалісти”, “Справедливості та розвитку”, “Наші”, “Держава” та “Блок Володимира Сальдо”, нагадали у русі "ЧЕСНО".

Соціалістична партія – одна із найстаріших політичних сил незалежної України.  Від заснування у 1991 році і до 2010-го її очолював Олександр Мороз.

Як повідомляли QIRIM.News, Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив партію "Наші" екснардепа Євгенія Мураєва, яку Мін’юст вважає проросійською.

Нагадаємо, 6 березня 2022 року Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила народному депутату від ОПЗЖ Іллі Киві про підозру в державній зраді та публічних закликах до зміни меж території України.