«Суд» знову відхилив усі клопотання адвокатів Аріфмеметова» — Ладін

Новини
Ірина Требунських
07 Серпня 2020, 17:37
Осман Аріфмеметов
Ірина Требунських
07 Серпня 2020, 17:37

Сьогодні, 7 серпня, у «Верховному суді» тимчасово окупованого Росією Криму знову розглядалося клопотання слідчого російської ФСБ щодо продовження арешту фігуранту «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Осману Аріфмеметову. Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Олексій Ладін.

Ладін зазначив, що на початку засідання вже традиційно сторона захисту заявила низку клопотань, серед яких і про можливість політв’язня перебувати у «судовій» залі не у скляній чи металевій клітці, а на лаві поруч з адвокатами.

Клопотали про проведення засідань у відкритому режимі, про аудіозапис засідання, що Аріфмеметов не має утримуватися під час «судового розгляду» ні в «акваріумі», ні в клітці, а має сидіти поруч з правозахисниками, — пояснив Ладін.

За словами адвоката, «суд» знову відмовив у задоволенні кожного з клопотань захисту і оголосив до завтра перерву. «Завтра Аріфмеметова вивезуть з СІЗО, щоб у нього була можливість і час ретельно ознайомитися з матеріалами справи», — додав правозахисник.

⚡️«ТРАДИЦИОННО СУД ОТКЛОНИЛ ВСЕ ЗАЯВЛЕННЫЕ ЗАЩИТОЙ ХОДАТАЙСТВА», - адвокат Алексей Ладин 6 августа 2020 года...

Опубліковано Крымская солидарность Пʼятниця, 7 серпня 2020 р.

Нагадаємо, 27 – 28 березня 2019 року в кількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО у Ростовській області Росії в анексований Крим.

Як писали «Кримські новини», 23 березня у «Верховному суді» Криму фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» подовжили арешт до 15 червня. Це «судове» рішення стосувалося Тофіка Абдулгазієва, Османа Аріфмеметова, Біляла Аділова, Фархода Базарова, Джеміля Гафарова і Рустема Сейтхалілова. Тоді до зали «суду» не були допущені ані слухачі, ані представники ЗМІ, окрім адвокатів та інших учасників «судового» процесу.