«Судді», які винесли вирок Джелялу і братам Ахтемовим, розшукуються правоохоронними органами України за звинуваченням у державній зраді», - правозахисниця Печончик

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 16:26
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 16:26

"Судді", які винесли вирок першому заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу і братам Асану та Азізу Ахтемовим, розшукуються правоохоронними органами України за звинуваченням у державній зраді. Про це заявила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик під час пресконференції "Помста за Кримську платформу: правозахисники та письменники вимагають звільнити Нарімана Джеляла та братів Ахтемових”.

Я хотіла б назвати їхні прізвища. Я вважаю, що вони мають лунати і ми маємо знати всіх, хто за цим стоїть. У склад колегії увійшли два "судді", а саме, Віктор Зіньков і Сергій Погребняк, які розшукуються правоохоронними органами України за звинуваченням у державній зраді. І ще один "суддя" - Олексій Козирєв, переїхав у Крим з росії та судить кримчан у порушення принципів міжнародного гуманітарного права. Тобто не можна говорити про будь-яку безсторонність і неупередженість цих людей, - заявила Печончик.

За словами правозахисниці ця "справа" як і багато інших політично мотивованих справ у Криму, фактично абсолютно "шита білими нитками". І при детальному аналізі видно, що вона є на 100 відсотків сфабрикованою.

Мені здається, що вирок для Нарімана Джеляла і для Асана та Азіза Ахтемових також є свідченням безсилля рф, яка уже за понад вісім років на окупованих територіях розгорнула терор, намагається подолати будь-які прояви вільнодумства, спротиву, українськості, належності до кримськотатарського народу, вона просто фабрикує кримінальні справи, ув'язнює чергових і чергових політичних в'язнів, - наголосила голова правління Центру прав людини ZMINA.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.