Суддю-зрадника з Криму заочно засудили до 12 років позбавлення волі

Новини України та світу
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 15:37
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 15:37

Заочно до 12 років позбавлення волі засуджено суддю незаконно створеного Бахчисарайського районного суду окупованого Росією Криму.

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури Автономії республіки Крим та міста Севастополя.

За публічного обвинувачення прокуратури автономії о 12 років позбавлення волі заочно засуджено ще одного кримського суддю. Його визнали винним у вчиненні  державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України), - сказано в повідомленні.

Прокурори довели, що після окупації півострова у 2014 році, засуджений зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на бік ворога. У тому ж році його призначили на посаду окупаційного судді незаконно створеного Бахчисарайського районного суду.

Здійснюючи «правосуддя» на підставі російського законодавства, «суддя» притягнув до адміністративної відповідальності заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова за участь у засіданні цього ж  представницького органу кримських татар на півострові.

До цього, так звана прокурор Криму Наталія Поклонська винесла рішення, яким призупинила дію Меджлісу, бо він нібито підпадає під критерії федерального закону РФ «Про протидію екстремістській діяльності», - сказано в повідомленні.

Відзначається, що своїми діями та рішеннями «суддя» безпосередньо сприяв становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, а також надавав допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму на відправлення правосуддя за законодавством РФ.

Раніше повідомлялося, що прокуратура Автономної Республіки Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «кримської сенаторки» (раніше посада мала назву – член Ради Федерації РФ від окупаційної влади Республіки Крим).