Судно, яке завантажували біля зернового терміналу в Криму, прибуло до берегів Туреччини – ЗМІ

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
15 Серпня 2022, 12:33
Ярослава Саєнко
15 Серпня 2022, 12:33

Суховантаж Souria, який 1 серпня помітили біля зернового терміналу в порту Феодосії в окупованому росією Криму, опинився біля берегів Туреччини. Про це 14 серпня повідомляє "Крим.Реалії".

Журналісти з'ясували, що Souria, яка ходить під прапором Сирії, перебуває на зовнішньому рейді турецького порту Бандирма в Мармуровому морі, про що свідчать дані міжнародних сервісів спостереження за суднами.

Поки немає даних про те, що суховантажне судно Souria зайшло в турецький порт. Проте дані автоматичної ідентифікаційної системи AIS судна, яка дає змогу відстежувати судна фактично в режимі реального часу, вказують на те, що судно перебуває безпосередньо поруч із портом Бандирма, – пише "Крим.Реалії".

Проєкт зазначає, що українські правоохоронці повідомляли, що після відкритого вторгнення росії в Україну незаконно вивозять українське зерно.

Частину [зерна], за даними журналістських розслідувань, потім доправляють до анексованого Криму, а звідти кораблями вивозять до Туреччини, Єгипту та Сирії, часто на кораблях, які ходять не під російськими прапорами, – наголошують журналісти.

Нагадаємо, в  ході реалізації «зернової ініціативи» 8 серпня вранці з порту «Південний» вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством – балкер SACURA прямує до Італії.