«Сухопутний коридор» у Крим вже знаходиться під обстрілом», — майор ЗСУ про контрнаступ України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Червня 2023, 13:20
Асіф АлієвQHA
01 Червня 2023, 13:20

Дата початку контрнаступу ЗСУ вже визначена і вже найближчим часом буде видно, що саме і в якому напрямку задумало наше командування.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів Олексій Гетьман, військовий аналітик, майор запасу ЗСУ.

За його словами, якщо на сьогодні розглянути ситуацію з урахуванням того, що ми та російські окупанти бачимо на карті, то удар може бути здійснений за позиціями вздовж Азовського узбережжя, де зараз спостерігається значна активність.

"У даному регіоні є так званий "сухопутний коридор" у Крим, що представляє вузьку смугу, яка вже знаходиться під обстрілом. Враховуючи, що ми маємо ракети, здатні вражати цілі на відстані 250-300 км, росіяни стикаються з серйозними проблемами в цій галузі", - сказв він.

Якщо ж говорити про використання важкої техніки та танків, то найзручніше це робити знову-таки на півдні України, вважає Гетьман, оскільки там сухий степовий ґрунт, немає лісів та інших природних перешкод.

Однак, він зазначає, що противник також може використати цю перевагу. Військовий аналітик підкреслив, що удари також можуть виникнути відразу в кількох напрямках, але так, щоб ворог взагалі не зрозумів, який саме напрямок є пріоритетним.

"У цьому плані наше командування діє грамотно, використовуючи широкий технічний арсенал і сприяння грамотних людей. Деякі фахівці періодично дають про себе знати - то безпілотники на Рубльовку відправлять, то нафтобазу чергову спалять, щоб росіянам не було чим заправляти танки. Думаю, що найближчим часом нас чекають хороші новини, а росіян - дуже погані", - резюмував Гетьман.

Раніше військовий експерт Петро Черник заявив, що можна провести операцію з деокупації Криму за допомогою лише авіаціїта далекобійних ракет та перемолоти там всю логістику та інфраструктуру.

Нагадаємо, газета The Times,  написала, що Україна готова використати британські ракети великої дальності для удару по Криму, півострову, анексованому Росією у 2014 році, що може призвести до значної ескалації участі Заходу у війні.