Сусід Бекірова у камері розповів про поганий стан здоров'я активіста. Телеканал "Дождь" назвав це "погрозою співкамерника". Пізніше — вибачився

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
10 Січня 2019, 13:30
Фото: facebook
Євген БерезовськийQHA
10 Січня 2019, 13:30

Російський телеканал «Дождь» помилково інтерпретував слова фігуранта «справи Веджіє Кашка» Руслана Трубача про стан здоров'я кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

На це звернув увагу журналіст Антон Наумлюк.

Трубача помістили в одну камеру сімферопольського СІЗО з Бекіровим, за яким він доглядає. У Бекірова ампутована одна нога і мала відбутися операція на іншій, поки він не був затриманий.

Наумлюк докладно процитував Трубача, який на вчорашньому відкритому "судовому" засіданні в Криму щодо "справи Веджіє Кашка" розповів про стан здоров'я співкамерника:

"Я вам відповідально заявляю: якщо його [Бекірова] не витягнути — він помре. У нього [місце ампутації ноги] все синє і набрякло. Він поїсть і вже за п'ять хвилин його потрібно вести до туалету".

Слова Трубача «Ця людина (Едем Бекіров) скоро помре», які він передав доньці Бекірова, видання назвало як «Доньці кримськотатарського активіста передали погрозу його співкамерника».

Журналісти «Дождя» зателефонували до ФСВП (пенітенціарний орган Росії), розповіли про «погрози» і попросили коментар.

На це заступник голови ФСВП РФ Валерій Максименко сказав, що не знає про погрози щодо арештованого Бекірова. Але пообіцяв, що проінформує про це співробітників сімферопольського СІЗО, щоб вони «придивилися до Бекірова» і щоб з ним «нічого не зробив співкамерник».

Тепер СІЗО змушене реагувати, Трубач, який піклується про Бекірова, — під загрозою, — написав Наумлюк.

Журналіст закликав російських колег перевіряти інформацію у адвокатів Бекірова, перш ніж писати новини.

Зрозуміло, що вранці текст приберуть або виправлять, а може (що треба було б, звичайно) напишуть інший із зазначенням помилки у первісному. Але набагато важливіше, щоб колеги не забули подзвонити Максименку і сказати, що ніяких погроз не було, і краще б начальник медчастини сімферопольського СІЗО, який обіцяв адвокату, що Бекірова огляне медкомісія і ухвалить рішення про клопотання щодо іншого запобіжного заходу (ну або не ухвалить), дотримав свою обіцянку.

У Эдема Бекирова, задержанного 12 декабря 2018 года российскими пограничниками при пересечении админграницы с Крымом, и...

Опубліковано Anton Naumlyuk Середа, 9 січня 2019 р.

Незабаром редакція «Дождя» перепроила за помилку і видалила коментар заступника голови ФСВП, так як питання йому було поставлено невірно.

Скриншот из последней редакции новости о Бекирове телеканала "Дождь"

А в самій новини змінили заголовок.

Нагадаємо, Едема Бекірова затримали 12 грудня 2018 року російські прикордонники під час перетину адмінмежі з Кримом. Силовики вивезли його вглиб півострова. Через день Бекіров постав перед «Київським райсудом» Сімферополя, який взяв його під варту на два місяці, до 11 лютого 2019 року. Бекірова ФСБ ставить зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

Під час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу були представлені документи про те, що Бекіров є інвалідом 2-ї групи і втратив ногу через діабет. Родичі політв'язня наполягають, що Едему Бекірову необхідний постійний сторонній догляд і медичний супровід. В іншому випадку його подальше тримання в тюрмі буде означати для нього смертний вирок.