«Суспільство повинно знати правду про реальну ситуацію з правами людини та іншими сферами, на які вплинула окупація півострова» - Поночовний під час презентації «Віртуального музею російської агресії»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
20 Жовтня 2021, 09:31
фото: пресслужба Прокуратури АР Крим
Ліна Тимошина
20 Жовтня 2021, 09:31

19 жовтня 2021 року відбулася офіційна презентація інтернет-порталу «Віртуальний музей російської агресії» https://rusaggression.gov.ua/ua/about-us.html. Про це йдеться у повідомленніПрокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Це перший в Україні інтернет-портал, який містить об’єктивну інформацію про ключові події та злочини, вчинені під час окупації Російською Федерацією територій України – Криму та частини Донецької та Луганської областей.

фото: пресслужба Прокуратури АР Крим

Там розміщена систематизована та верифікована прокуратурою автономії інформація про ключові події з початку окупації Криму в лютому 2014 року. А також інформація про конкретних осіб й основні сфери, на які вплинула окупація частини території країни за ці роки. Надалі ресурс буде наповнюватися даними про розв’язання Російською Федерацією війни на Сході України.

У положеннях Стратегії розвитку прокуратури АР Крим та м. Севастополя затверджено процес меморіалізації жертв та забезпечення відновлювального процесу, тобто підтримки зусиль державного сектору, неурядових та інших організацій у прагненні вшанування жертв порушень прав людини. І саме право на правду – одна з ключових цілей перехідного правосуддя, що передбачає документування подій, дотичних до збройного конфлікту, встановлення історичної правди, максимально повне та правдиве інформування населення про хід та наслідки збройного конфлікту, - заявив керівник прокуратури АР Крим Ігор Поночовний під час презентації проєкту.

фото: пресслужба Прокуратури АР Крим

Крім того, за словами Поночовного, «Віртуальний музей російської окупації» може слугувати базовим освітнім проєктом і для підростаючого покоління українців. Школярам також важливо пояснювати позицію стосовно окупованих територій.

У тому числі, щодо силового захопленням суверенних територій України, «референдуму», проведеного під дулами автоматів російських військових, та супротив мешканців півострова, - додав Поночовний.

Як повідомляли QIRIM.News, 18 жовтня Прокуратура АР Крим повідомила про підозру десяти окупаційним військовим комісарам в Криму.