«Суттєва частина інтересів Туреччини відображена у пропозиціях Ердогана», - політолог Ільгар Велізаде про зустріч Зеленського та турецького лідера у Львові

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Серпня 2022, 16:35
Асіф АлієвQHA
18 Серпня 2022, 16:35

Оскільки Анкара безпосередньо є інтересантом у цьому конфлікті істотна частина інтересів Туреччини відбито у пропозиціях Ердогана.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News заявив азербайджанський політолог Ільгар Велізаде, коментуючи сьогоднішню зустріч президентів України та Туреччини у Львові.

Велізаде висловив незгоду з думкою про те, що глава турецької держави передасть українському колезі побажання путіну, з яким Ердоган зустрічався на початку серпня.

«Ердоган — не поштовий голуб і він не може приносити будь-чиї побажання комусь. Президент Туреччини є самостійним і досить відповідальним політиком. Я думаю, що якщо є пропозиції щодо мирних переговорів, то у формулюваннях цих пропозицій існує значна частка турецької сторони», - сказав він.

Експерт додав, що пропозиції, які формулюються турецькою стороною, адресовані як Україні, так і Росії та Анкара не просто технічний посередник. Велізаде вважає, що Туреччина вкрай незацікавлена ​​у розширенні масштабів конфлікту, оскільки на відміну від провідних західних країн є чорноморською країною.

«Розширення масштабів конфлікту неминуче торкнутися Туреччини, її чорноморських портів, включаючи Стамбул, це ключові торгово-промислові, економічні, політичні центри країни. Якщо війна розшириться до меж Чорного моря, то Туреччина буде країною, що постраждала від війни», - пояснив Велізаде причини, які спонукають Анкару проводити зустрічі з лідерами України та Росії.

Раніше український політичний експерт Володимир Фесенко заявив, що не очікує на якісь сенсації від сьогоднішньої тристоронньої зустрічі президента України, Туреччини та генсека ООН, а Зеленський не погодиться на умови «світу» від путіну.