«Свідчення нашої віри у перемогу України», - у Києві відкрили пам'ятник на могилі провідника Крайової Української Ради Криму, консула УНР у Криму Павла Горянського

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Жовтня 2022, 08:37
Ліна Тимошина
03 Жовтня 2022, 08:37

На старовинному Лук'янівському цвинтарі урочисто відкритий пам'ятник на могилі провідника Крайової Української Ради Криму у 1919-1920 рр., консула УНР у Криму Павла Горянського. Про це повідомив кандидат історичних наук, член Крайової Ради українців Криму, голова Оргкомітету з встановлення пам'ятника на могилі П. Горянського Андрій Іванець на сторінці у Фейсбук.

Відбулося! Понад два роки зусиль активістів української громади Криму та у Державному історико-меморіальному Лук'янівському заповіднику на могилі голови Крайової Української Ради в Криму у 1919-1920 роках, консула УНР в Криму Павла Горянського з'явився гідний пам'ятник. Також облаштовані розташовані поруч могила і територія, - написав Іванець.

Автор пам'ятника скульптор Володимир Корень передав частину коштів на популяризацію імені П. Горянського.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, пам’ятник та на відкритому повітрі
Фото: сторінка Фейсбук Andriy Ivanets

Іванець розповів, що з 2018 р. кримські активісти проводили публічні заходи у Лук'янівському заповіднику, але тоді на могилі стояла лише залізна табличка із напівзатертим написом. У 2020 р. почали збирати кошти на створення пам'ятника та облаштування місця поховання П. Горянського загалом. Основну частину коштів надали кримські українці, в тому числі з окупованих територій, а також небайдужі земляки з материкової частини України.

Напад рашистів цього року не зупинив наших зусиль і ми отримали результат. Це данина пам'яті лідеру кримських українців у 1919-1920 рр. і одночасно свідчення нашої віри у перемогу України, - наголосив історик.

Освятив новий пам'ятник архієпископ Вишгородський, вікарний єпископ Київської єпархії, намісник Михайлівського монастиря Агапіт. У заході взяли участь представники влади та громадськості.

Як голова Оргкомітету з встановлення пам'ятника на могилі П. Горянського, скажу: українці - неймовірні, навіть під час нападу рашистів змогли належно вшанувати діяча Української революції 1917-1921 рр.! І це здоровий інстинкт - росія прагне знищити Українську державу і українську націю, стерти нашу ідентичність. Тому разом з допомогою армії варто зміцнювати наші цінності і культуру, повертати із забуття імена гідних українців. І нагадувати - "Крим - це Україна!", - заявив Іванець.

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять, пам’ятник та на відкритому повітрі
Фото: сторінка Фейсбук Andriy Ivanets
На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять, пам’ятник та на відкритому повітрі
Фото: сторінка Фейсбук Andriy Ivanets