Світова спільнота не повинна визнавати легітимність Держдуми РФ в цілому – Чубаров

Новини України та світу
Алла Трапезова
17 Вересня 2021, 14:55
Алла Трапезова
17 Вересня 2021, 14:55

Російська Федерація вчиняє міжнародний злочин, проводячи вибори на окупованих українських територіях. І міжнародна спільнота повинна не визнавати легітимність Держдуми РФ в цілому. Про це в коментарі «Кримським новинам» заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Поширення Росією виборів на окуповані території України – це не просто незаконно і неправомірно, а є різновидом міжнародного злочину. На окупованих територіях живуть громадяни України, і Росія змушує їх приймати участь у незаконних виборах, – заявив Чубаров.

За його словами, міжнародна спільнота має надати оцінку цьому злочину.

Вибори до Державної думи РФ мають бути визнані в цілому нелегітимними, а не лише не визнавати осіб, яких «виберуть» в окупованому Криму, – підкреслив Чубаров.

Він зауважив, що світова спільнота та міжнародні організації, в першу чергу ОБСЄ, Рада Європи, Парламентська асамблея чорноморського економічного співробітництва, а також найстарша організація – Міжпарламентський союз, не повинні підтверджувати повноваження нового складу парламентських делегацій Росії в складі цих організацій. Адже треба виходити з того, що саме внаслідок проведення цих виборів на тимчасово окупованій території Криму Держдума РФ стає нелегітимною.

Нагадаємо, у проекті звіту Європарламенту про майбутню стратегію відносин ЄС з країною-агресором Росією йдеться, що ЄС готовий відмовитися від визнання російського парламенту, якщо вибори в вересні 2021 року пройдуть з порушенням демократичних принципів і міжнародного права.

Як відомо, раніше Верховна Рада України підтримала проект постанови про невизнання виборів до Держдуми Росії.