Святкова заява — місія США в ООН нагадала, чий Крим

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Серпня 2021, 18:11
Ірина Требунських
25 Серпня 2021, 18:11

З нагоди Дня Незалежності України офіційний сайт місії Сполучених Штатів Америки в Організації об’єднаних націй (ООН) опублікував заяву посолки Лінди Томас-Грінфілд.

У заяві згадується про Крим, «Кримську платформу» і боротьбу з корупцією.

Томас-Грінфілд нагадала, що 30 років тому Україна оголосила про свою незалежність від Радянського Союзу, після чого мільйони українців «користуються плодами свободи, пишаються своєю країною та рухають свою націю вперед».

Також посолка підкреслила, що сім років тому Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Територіальна цілісність України».

Сполучені Штати підтримують Україну у її захисті свого суверенітету та територіальній цілісності перед російською агресією та кампаніями дезінформації. Ніщо не може змінити той факт, що Крим є частиною України, — заявила Томас-Грінфілд.

У документі вказується, що США вітає проведення «Кримської платформи» як політичного інструменту проти російської окупації українського півострова та що в державі з нетерпінням чекають на візит президента Володимира Зеленського, який має зустрітися з Джо Байденом.

«Ми підтримуємо народ України у боротьбі з корупцією та зміцнюємо його прихильність демократії та правам людини», — додала представниця американської місії в ООН.

Нагадаємо, під час «Кримської платформи» очільниця делегації від США, міністерка енергетики Дженніфер Гренголм наголосила, що Америка пишається тим, що присутня на саміті, а також співпрацею Америки і України протягом вже 30 років незалежності.

Як повідомляли «Кримські новини», 47 країн Генеральної Асамблеї ООН зробили спільну заяву з нагоди сьомої річниці прийняття резолюції про територіальну цілісність України. Вони повторили, що «Росія — сторона конфлікту на сході України, а не посередник» для досягнення миру.