Свято знань. В культурно-освітньому центрі «Кримська родина» відкрився новий навчальний рік

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Вересня 2021, 12:45
Асіф АлієвQHA
13 Вересня 2021, 12:45

11 вересня у Києві відбулося відкриття навчального року в кримськотатарському культурно-освітньому центрі «Кримська родина».

Святкова подія, яка пройшла у спеціалізованій школи № 165, розпочалася з виконання гімну України та національного гімну кримськотатарського народу «Ant Etkenmen» («Я Присягнувся»).

На заході брали учать лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова центру «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, дружина посла Туреччини в Україні Седа Гульдере, директорка 165-ої школи Людмила Вашкулат, членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, голова Духовного управління мусульман України, муфтій Саід Ісмагілов, народний депутат Олег Дунда, координатор програм TİKA в Україні Джунейт Есмер та інші.

Директорка школи № 165 Людмила Вашкулат, де з 2015 року функціонує освітній центр, привітала учнів «Кримської родини» з початком навчань.

«Я рада вітати вас в нашої школі. Ми пишаємося, що у нас функціонує такій центр, бажаю вам великих досягнень. Ви, діти, майбутнє великої нації», - сказала вона.

Ковтком повітря Криму назвала Аніфе Куртсеітова центр «Кримська родина», який функціонує вже сім років. Вона розповіла, що в навчальному центрі викладається кримськотатарська музика, історія, культура корінного народу українського півострова.

Курсеітова подякувала вчителям центру за їхню роботу: зокрема, Саніє Кастеміровій, яка викладає хореографію, Гульнарі Савенко - викладачу, заслуженому працівникуа культури Криму та України, хореографівам: Сефері Карімовій, Феріде Еміновій, викладачам кримськотатарської мови - філологів Мамуре Чабанові, Ельмірі Куртмоллаєві, викладачу музики Джемілю Комурджі, історії Бекіру Аблаєву та всім, хто допомагає центру

Куртсеітова розповіла, що рішення проводити захід було прийнято попри чергову хвилю репресій в Крим, під час якої був заарештований заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

«Я вірю що наступного разу він буде разом з нами», - сказала вона.

З благословенням та напуттям до учнів виступив  голова Духовного управління мусульман України, муфтій Саід Ісмагілов, який прочитав дуа та суру з Корана.

Після промови Ісмагілова почалася концертна програма, за участю вихованців центру. Проте, через нещодавні затримання та арешти в окупованому Криму  на заходу не лунали розважальні пісні та танці. Концерт своєю чергою супроводжувався виступами почесних гостів.

Так, побажав успіху «Кримській родини» лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який зазначив, що центр домігся великих успіхів. При цьому він високо оцінив допомогу, яку надає «Кримській родини» TİKA.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що кримськотатарський народ навіть у важкі часи знаходив час для проведення святкових заходів. Він прочитав лист Нарімана Джеляла в якому політв’язень закликав народ боротися за свої права.

Чубаров зазначив, що Меджліс кримськотатарського народу готує стратегію національної школи та має намір створити кримськотатарську школу.

Дружина посла Туреччини в Україні Седа Гульдере також зазначила, що кримські татари проходять важкі випробування, які їх не зламали.

«Ви боретеся за свою культуру, мову і ми як Туреччина завжди будемо підтримувати вас», - запевнила вона.

Координатор програм TİKA в Україні Джунейт Есмер своєю чергою також заявив, що Турецьке агентство зі співробітництва та координації буде і надалі підтримувати роботу «Кримської родини».

Про співпрацю з «Кримською родиною» розповів директор державного підприємства «Кримський дім» Ахтем Сеітаблаєв. Він заявив про плани побудувати кримськотатарську садибу в музеї Пирогова, а також подарував торт учням кримськотатарського культурно-освітнього центру.

Народний депутат Олег Дунда зазначив, що «Кримська родина» в Києві збирає навколо себе всіх, хто після анексії був вимушених залишити рідний Крим.

«Я точно знаю, що якось у вересні ми будемо вітати відкриття таких кримськотатарських культурно-освітніх центрів на всій території Криму. Нашого рідного українського Криму», - зазначив він.

Після проведення офіційної частини відбувся фуршет з запашною кримськотатарською кавою  та смаколиками.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року відбулася офіційна церемонія відкриття нового кабінету в кримськотатарському культурно-освітньому центрі «Кримська родина». У новому приміщенні, яке в Центрі прозвали «Санат Одаси» («Художня майстерня»), були виставлені книги з історії Криму, феси - жіночі національні шапочки круглої форми з плетеним пензлем та ін.