Символ єдності, солідарності та радості. У київському ВДНГ відбулися масові святкування Курбан-байраму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Липня 2021, 11:59
Асіф АлієвQHA
23 Липня 2021, 11:59

22 липня у Києві Асоціація мусульман України спільно з Духовним Управлінням мусульман АР Крим та Об'єднанням мусульманок України на території ВДНГ провели святковий захід з нагоди свята Курбан-Байрам (свято Жертвопринесення).

Як повідомляють «Кримські новини», під час урочистості відбулися спортивні змагання, конкурси, нагородження знавців Корана, ярмарок, святковий стіл, вручення подарунків дітям та інші заходи.

Відкрив захід кримськотатарський журналіст Сейтумер Сейтумеров, який і був модератором святкової події.

Він зазначив, що минулого року мусульмани не мали можливості зібратися через пандемію COVID-19, але цьогоріч із допомогою Всевишнього організаторам вдалося провести свято Курбан-Байрам.

Після вступного слова, згідно з ісламською традицією, виступив хафіз Корана (людина, яка вивчила напам'ять всю Священну Книгу), хлопчик Абдурахман Асанов. Він зачитав суру «Хадж», яка пов’язана зі святом Курбан-Байрам.

На заході імам Асоціації мусульман України Сулейман Хайруллаєв зазначив, що Курбан-Байрам є одним із важливих свят всіх мусульман світу.

Це свято символізує щедрість, яку заповідав нам Аллах і посланник Його. Радуйтеся цьому святу, даруйте подарунки близьким. Зі святом! — сказав він.

Свято — це завжди благодать, довгоочікувана подія, а святкувати Курбан-Байрам — це ще і поклоніння, — з такими словами виступив перед присутніми муфтій Духовного Управління мусульман АР Крим Айдер Рустемов.

Він помолився за звільнення Криму та відновлення суверенітету України, за всіх українських полонених та політв’язнів.

Нехай ті, кого ми любимо, будуть з нами завжди. Нехай наші молитви будуть прийняті, — сказав він та подякував всім, хто був причетний до організації урочистостей.

Заступник міністра України з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв, який також долучився до святкування, побажав звільнення Криму від російської окупації.

Дорогі друзі, брати та сестри, радий бачити усіх вас та привітати зі святом Курбан-Байрам. Велика хвала Всевишньому, що маємо можливість приносити жертвоприношення, допомагати один одному, адже це один із принципів цього свята. Ми не маємо забувати, що багато наших братів та сестер не можуть зараз бути поруч зі своїми близькими. Ми намагаємося якомога швидше звільнити Крим від окупантів, — сказав він.

Після виступу Сейтхалілєва від Духовного управління мусульман АР Крим вручили дипломи знавцям Корана.

Одним із почесних гостей заходу був голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він зазначив, що Курбан-Байрам є особливим святом.

За останні вісім років багато, хто з нас опинився за межами Криму, де і святкують це свято. Але з допомогою Всевишнього майбутні свята ми проводитимемо на нашій рідній землі. Від імені Меджлісу кримськотатарського народу вітаю усіх вас зі святом Курбан-Байраму! — сказав він.

Після привітальних слів почалася неофіційна частина заходу, а саме спортивні змагання з боротьби серед хлопчиків, різноманітні конкурси тощо. Також всіх присутніх, яких було декілька тисяч, пригощали смачним пловом та жертовним м’ясом.  Для святкового столу було використано 500 кілограмів м’яса. На завершення заходу відбувся святковий салют.