Ситуація з КПВВ на Донбасі: які пункти пропуску працюють

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Листопада 2020, 15:17
Хельга Полтавка
16 Листопада 2020, 15:17

У понеділок, 16 листопада, на Донбасі відкрилися усі сім контрольних пунктів в’їзду-виїзду для перетину лінії розмежування. Але окупанти блокують суміжні КПВВ зі свого боку, людей сьогодні пускають тільки через пункт пропуску "Станиця Луганська" і "Новотроїцьке".

Про це розповів "Вільному радіо" речник Держприкордонслужби (ДПСУ) Ігор Лизогуб.

На Донеччині прикордонники пропускають людей через КПВВ "Новотроїцьке" — з 8:00 до 16:00. Цей пункт пропуску працює щопонеділка і щоп’ятниці. Тож сьогодні цей КПВВ перетнули перші за тиждень люди.

На 10 годину ранку через КПВВ "Новотроїцьке" лінію розмежування перетнули в бік окупованої території 25 людей і шість автомобілів. А в бік контрольованої території прослідували п'ятеро людей та три транспортні засоби, — повідомив Лизогуб.

Зауважимо, що блокпост бойовиків "Оленівка", який знаходиться з іншого боку "Новотроїцького", працює за скороченим графіком, до 15:30 за київським часом і до 16:30 за часом окупантів в ОРДЛО.

Окрім "Новотроїцького" в Донецькій області працює ще й КПВВ "Майорське", "Мар’їнка" та "Гнутове". Але там люди не можуть перетнути лінію розмежування — бойовики блокують пости зі свого боку.

На Луганщині фактично працює один КПВВ — "Станиця Луганська". Його можна перетнути щодня з 8:00 до 16:00. Тут 16 листопада до 10-ї години прикордонники встигли пропустити вже понад 250 людей.

Через КПВВ "Станиця Луганська" на тимчасово окуповану територію пройшли 74 людини, а на контрольовану — 192 особи, — додав речник.

Зазначається, КПВВ "Золоте" і "Щастя" на Луганщині не працюють. Їх відкрили 10 листопада разом з усіма КПВВ. Але окупанти, посилаючись на «протиепідемічні заходи», закрили суміжні блокпости.

Нагадаємо, через коронавірус ДПСУ ввела певні обмеження та умови для перетину лінії розмежування. Усі, хто їде на підконтрольну територію Донеччини або Луганщини, мають пройти двотижневу самоізоляцію. Для цього їм на смартфон встановлять додаток "Дій вдома", який дозволить контролювати, чи дотримується людина умов ізоляції. Щоб припинити ізоляцію раніше, можна здати ПЛР-тест. Якщо сучасного смартфону в особи немає, то її можуть направити у державний медичний заклад, також на два тижні, де безкоштовно нададуть ліжко, годуватимуть, а також візьмуть ПЛР-зразок. Якщо особа виявиться здоровою, то обсервацію припинять.

Нагадаємо, українська сторона тривалий час відкладала відкриття КПВВ у «Щасті» та «Золотому». Бойовики гальмували цей процес, неодноразово зривали домовленості та заявили, що не відкриють пропуск зі свого боку.