«Тайчик». У мережі з'явилася онлайн гра для вивчення кримськотатарської мови

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 17:31
Асіф АлієвQHA
21 Вересня 2021, 17:31

На платформі Google Play та App Store у вересні з'явилася гра«Тайчик» ( «Лоша»), яка знайомить дітей з кримськотатарською мовою.

Як розповів агентству «Кримські новини» автор проєкту Гірей Сейдаметов, ідея розробки гри з'явилася з народженням його першої дитини.

«В епоху інформаційних технологій наші діти використовують гаджети як само собою зрозуміле, тому захотілося, щоб у наших маленьких діток була можливість з користю використовувати гаджети, навчаючись рідної мови в легкій і привабливій формі», - сказав він.

За його словами, для реалізації цієї ідеї була обрана ігрова модель з використанням флеш-карток і під час гри у дитини розвиваються пам'ять, уважність, зорове і слухове сприйняття, збільшується словниковий запас. У розробці гри брали участь професійний звукорежисер Ескендер Асанов, радіоведуча Ельмаз Сейтаджіева, художник Енвер Іслямов та інші.

«У нас є бажання допрацювати гру« Тайчик' », але якщо раптом реалізація буде виходити за вікові рамки дошкільнят, то, найімовірніше, що це буде вже нова гра, розрахована на дітей молодшого шкільного віку», - сказав він.

Як писали «Кримські новини», Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) надіслало офіційного листа до компанії Duolingo, яка є найпопулярнішою платформою для безкоштовного вивчення іноземних мов у світі, з пропозицією започаткувати курс з вивчення кримськотатарської мови на базі їхнього сервісу.