«Так звані «докази» такі ж сфальсифіковані, як і вся справа», - у Зеленського засудили вироки кримськотатарським громадянським журналістам і активістам

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2022, 08:27
Ліна Тимошина
25 Листопада 2022, 08:27

Представництво Президента в АР Крим засуджує злочинні вироки в окупованому Криму щодо п'ятьох громадян України, представників корінного кримськотатарського народу, активістів "Кримської солідарності" до термінів від 13 до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Про це повідомляє пресслужба представництва у Фейсбук.

Активістів Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова — до 14 років. Окупаційні судді В'ячеслав Корсаков, Ігор Шендріков і Денис Галкін визнали політв’язнів винними у нібито “терористичній діяльності та спробі захоплення влади”.

Так звані “докази” такі ж сфальсифіковані, як і вся справа: змонтовані аудіо- та відеозаписи нібито релігійних бесід обвинувачуваних, суперечливі свідчення прихованих свідків і представників окупаційних спецслужб, а також “експертні висновки” Міжрегіонального центру експертизи та оцінки в Казані, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що захисниця політв’язнів Ліля Гемеджі звертала увагу суду на численні порушення так званого “слідства”, однак її клопотання не задовольнили. Попри значні проблеми зі здоров’ям, Сулейманова, Шейхалієва та Муєдінова не відпустили під “домашній арешт”.

Руслана навіть не пустили на похорони 3-річного сина Муси. У своїх останніх словах політв'язні висловлювали незгоду з репресіями. Виступи кримськотатарською Сулейманова й Аріфмеметова були прийняті судом як відмова від останнього слова, - зазначили у відомстві.

Представництво звернуло увагу правоохоронних органів України та Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на чергове порушення прав і свобод українських громадян в окупованому Криму.

Закликаємо міжнародну спільноту посилювати тиск на рф, яка щодня продовжує свій терор України та її народу. Репресії та злочинні вироки в окупованому Криму повинні негайно припинитися, що неможливо без деокупації півострова. Лише звільнення українського півострова від окупантів поверне всім політв’язням свободу!, - заявили у представництві.

Як повідомляли QIRIM.News, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок громадянським журналістам «Кримської солідарності» Рустему Шейхалієву, Руслану Сулейманову та Осману Аріфмеметову, а також активістам Енверу Аметову та Яшару Муєдінову.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року в окупованому Криму відбулися наймасовіші обшуки в будинках киримли. Це закінчилося затриманнями за звинуваченням у тероризмі — справа, відома під назвою "Хізб ут-Тахрір". Загалом під слідством опинилося 25 людей. Майже всі вони громадянські журналісти чи активісти.

54-річний будівельник Яшар Муєдінов, 37-річний викладач математики та інформатики Осман Аріфмеметов, 43-річний помічник кухаря Рустем Шейхалієв, 47-річний будівельник Енвер Аметов, і 39-річний програміст Руслан Сулейманов потрапили до однією “п’ятірки підсудних” — Сулейманов був “обвинувачений як організатор групи”.