Так звані «молодіжні кібердружини» допомагають ФСБ в окупованому Криму шукати «екстремістські» матеріали в інтернеті

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 09:39
Ліна Тимошина
29 Листопада 2021, 09:39

В Криму окупанти створюють так звані «кібердружини» , тобто «добровільні молодіжні організації», які у соціальних мереж шукають публікації, що містять нібито заборонений контент. Про це у своєму звіті повідомляє «Асоціація реінтеграції Криму» .

За їхніми даними, формувати «кібердружини» , окупанти почали на півострові у 2017 році. В ній перебуває 20 тисяч осіб.

Виявивши «порушення», «кібердружинники» пишуть заяву до «Роскомнагляду». Втім, поскаржитися на будь-який контент можна і анонімно, тому зробити це також може будь-хто, - йдеться у повідомленні.

Там зазначили, основним виконавцем проєктів «кібердружинників» виступала Ольга Симонова, викладач інформатики ялтинської загальноосвітньої школи № 2 з ухилом саме на навчанні інформатики.

Караються не лише явна критика дій окупаційної «влади» або констатація їх незаконності, але й будь-який ненасильницький вираз думки в Інтернеті, що виходить за межі встановленої Кремлем ідеології. Справи за звинуваченням у «екстремізмі» зростають як гриби після дощу, бо для російських карателів це легкий показник, - зазначається у звіті.

Однак, як пишуть в Асоціації реінтеграції Криму, результати останніх трьох років роботи «кібердружинників» у Криму досить скромні. Наприклад, спроби ялтинської «адміністрації» у 2017-2018 роках «організувати відповідний процес» призвели виключно до паперових наслідків. Очевидно, що ні учні, ні педагоги, ні навіть «адміністрації» загальноосвітніх установ міста не горіли бажанням цим займатися, додали в асоціації.

Як повідомляли QIRIM.News, у січні цього року в тимчасово окупованому Росією Криму затримали мешканців Ялти і Севастополя за публікації в інтернеті.

Також QIRIM.News писали, що жителів окупованого Криму почали затримували і штрафували за заклики виходити на мітинги російського опозиціонера Олексія Навального.