«Така політика Росії є демонстрацією боротьби з інакодумством, релігійними та політичними переконаннями жителів окупованого Криму», - заява КРЦ у зв'язку із вироком політв'язню Марлену Мустафаєву

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Грудня 2022, 13:30
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
01 Грудня 2022, 13:30

Кримськотатарський Ресурсний Центр висловив рішучий протест проти незаконного «вироку» громадянину України Марлену Мустафаєву, якого окупанти засудили до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Про це йдеться у заявіКРЦ у зв'язку із вироком політв'язню Марлену Мустафаєву.

У КРЦ наголосили, що це злочинне, політично мотивоване рішення є черговим виявом спроби тиску на кримськотатарський народ.

Звинувачення у цій «справі» традиційно ґрунтується на свідченнях «прихованих свідків» та висновку так званих експертів, які активно співпрацюють з російською каральною системою. Більше того, окупанти, фальсифікуючи «справу» Марлена Мустафаєва, брали «докази» з інших кримінальних справ. При цьому відмовляли адвокатам «обвинуваченого» і йому самому в праві ознайомитися з матеріалами справи, з якої взято дані докази, - йдеться у заяві.

Єдиною реальною причиною переслідування Марлена Мустафаєва є його активна громадянська позиція щодо підтримки політичних ув'язнених, незаконно засуджених раніше окупаційними судами.

Така політика Росії є демонстраціями боротьби з інакодумством, релігійними та політичними переконаннями жителів окупованого Криму і свідчить про репресії, що продовжуються, проти корінних народів Кримського півострова, - наголосили в КРЦ.

Російська Федерація неправомірно використовує своє законодавство у політичних цілях, зокрема з метою придушення ненасильницької боротьби кримських татар та їхнього протесту проти окупації Криму. Кримськотатарський Ресурсний Центр вимагає скасування вироку Марлену Мустафаєву та його негайного звільнення.

Кримськотатарський Ресурсний Центр закликає керівництво України та країн-учасниць Кримської платформи, міжнародне співтовариство посилити тиск на росію з метою припинення політичних переслідувань у Криму, звільнення з російських в'язниць громадян України, незаконно засуджених з політичних мотивів, у тому числі посилити персональні санкції щодо осіб відповідальних за порушення прав людини на території Криму, - йдеться у заяві організації.

Як повідомляли QIRIM.News, 30 листопада Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок кримському татарину з Білогірська Марлену Мустафаєву - позбавлення волі в колонії суворого режиму строком на 17 років, з відбуттям перших 3 років у в'язниці та обмеженнями після відбуття терміном 1 рік 6 місяців.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Марлену Мустафаєву присудили адміністративний штраф у розмірі 10 тисяч рублів за одиночний пікет - 14 жовтня 2017 близько 100 кримських татар по всьому Криму вийшли з протестами.

Як повідомляли QIRIM.News, Мустафаєва заарештували після обшуків 9 лютого 2022 року. Тоді одночасно у кількох районах Криму російські силовики затримали чотирьох людей: Ансара Османа, Марлена Мустафаєва, Ернеста Сейтосманова і Аметхана Абдулвапова. Їм закидають причетність до «Хізб ут-Тахрир».