Таміла Ташева розповіла QIRIM.News про плани на посаді Постійного представника Президента України в АР Крим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Квітня 2022, 16:42
Асіф АлієвQHA
26 Квітня 2022, 16:42

Таміла Ташева, яка вчора, 25 квітня була призначена президентом Володимиром Зеленським Постійним представником Президента України в АР Крим в інтерв'ю QIRIM.News розповіла про майбутні плани на новій посаді.

Зокрема, Ташева повідомила, що в її найближчі плани входять продовження роботи в рамках "Кримської платформи", оскільки Представництво працює як Національний офіс "КП", згідно з указом Зеленського.

"Найближчим часом планується зустріч, яка організована міністерством закордонних справ, з країнами учасницями "Кримської платформи". Певні проєктну роботу ми трохи призупинили, але сподіваємося після завершення повномасштабної агресії росії та перемоги України ми зможемо повернутися до неї. Ця проєктна робота пов'язана з освітнім порталом для української молоді, певними законодавчими ініціативами, які ми готували для прийняття у 2022 році тощо", - сказала Ташева.

Також великий блок питань Представництва це робота в інформаційному плані.

"Інші органи не мають такий обсяг інформації, як ми. Відповідно ми інформуємо ЗМІ, держоргани про те, що відбувається в Криму, про зустрічі з іноземними партнерами", - розказала вона.

Крім цього, Представництво мало цілий план щодо законодавчої роботи з парламентарями, Кабміном, стосовно подання законодавчих ініціатив. В умовах війни Представництво Президента України в АР Крим моніторіть ситуацію з порушенням прав людини в окупованому Криму і воєнними злочинами, які відбуваються на півострові, зокрема щодо незаконного призову до лав армії РФ.

"Ми верифікуємо списки російських солдатів, що загинули в Україні, які або проживали в Криму, або є вихідцями з півострова", - наголосила Ташева.

Таміла Ташева зазначила, що попереду складна робота, але разом з цим це "певне вікно можливості"і для всіх хто Криму, кримських татар і всієї держави.

"Я впевнена що не за горами той час, коли рф буде змушена покинути півострів. Президент неодноразово стверджував, що територія Криму є нашою українською територією і жодних компромісів щодо суверенітету України не може бути", - сказала вона.

Нагадаємо, Ташева останні роки працювала на посаді заступника постійного представника.

Вчорашнім указом глава держави звільнив з посади постійного представника Президента України в АР Крим Антона Кориневича. Також розпорядженням Президента № 62/2022-рп звільнено з посади першої заступниці постійного представника Президента України в АРК Дар'ю Свиридову.

Кориневич своєю чергою заявив, що підтримуєрішення президента призначити Постійним Представником Тамілу Ташеву. Він зазначив, що Таміла - великий професіонал, яке все професійне життя працює по Криму, є лідером суспільної думки, близько двох з половиною років працює в Представництві і знає все по всім напрямам роботи органу.