Ташева: російські окупанти викрали близько 600 цивільних і військових з Херсону, їх часто катують

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Червня 2022, 14:50
Ліна Тимошина
09 Червня 2022, 14:50

Окупаційні війська Російської Федерації викрали близько 600 цивільних і військових з Херсону, яких утримують у місцевих будинках і школах, де облаштовані місця для тортур. Про це заявила Постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева бразильському виданню Correio Braziliense, повідомляє пресслужба представництва.

Ташева зазначила, що деяких громадян тримають у підвалах близько двох діб із «профілактичною метою». Вона запевнила, що інформація перевірена, попри складність її отримання навіть незалежними юристами.

Цих людей також часто катують. До них нікого не пускають, не дають розголошувати місце перебування членам родини, не надають медичної допомоги», - сказала Постійна представниця.

За словами Ташевої, на нещодавно окупованих Росією територіях війська використовують ті ж методи, що використовувалися під час окупації Криму. Але нині значно швидшими темпами.

Серед ув’язнених є активісти, які останніми тижнями виступали проти окупації, а також представники кримськотатарського народу та колишніх солдатів, які воюють на сході України, представники місцевої влади та члени родин, які відмовилися співпрацювати з окупаційними військами.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше Таміла Ташева розповіла на брифінгу, що у тимчасово окупованому Криму дітей у навчальних закладах змушують вчити промови президента РФ Володимира Путіна.