Ташева звернулася до РНБР ввести санкції проти 63 окупаційних суддів Криму, які виносили неправомірні вироки громадянам України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 10:08
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 10:08

Представництво Президента України в АР Крим надіслало пропозицію до Ради національної безпеки та оборони ввести санкції проти окупаційних суддів, які розглядали справи чи приймали рішення про винесення вироків за політичні переслідування. Про це повідомила на брифінгу Представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева.

Ми вже відправили до Ради національної безпеки та оборони інформацію про 63 суддів, які виносили неправомірні рішення і які були дотичні як до переслідування згідно з адміністративним законодавством Росії, і кримінального законодавства РФ щодо наших громадян. Вони виносили неправомірні рішення, вони є необ'єктивними. І саме тому ми хочемо, щоб щодо них було застосовано ті обмежувальні заходи, які наша держава може здійснити. Окрім того, звісно ж, після винесення нашою державою рішень щодо обмежувальних заходів, тобто застосування санкцій щодо них, ми таку інформацію так само будемо передавати до наших партнерів за кордоном, - розповіла Ташева.

За її словами, більшість з так званих "суддів" є громадянами України, які у 2014 році або пізніше зрадили українській присязі. Ташева назвала декілька прізвищ.

Власне, це такі судді як Генералов, Горелов, Зубаіров, Кирилов, Морозко Ольга, Костін Ігор та інші відомі нам імена, - повідомила Ташева.

Також вона повідомила ім’я ще одного окупаційного судді - Віктора Зінькова, який причетний до незаконного вироку заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі за участь у Кримській платформі, і братам Азізу та Асану Ахтемовим 13 та 15 років позбавлення волі.

Як повідомляли QIRIM.News, "судді", які винесли вирок першому заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу і братам Асану та Азізу Ахтемовим, розшукуються правоохоронними органами України за звинуваченням у державній зраді. Про це заявила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик