Ташева: звіт Amnesty International виглядає дуже цинічно

Новини України та світу
Ліна Тимошина
04 Серпня 2022, 14:07
Ліна Тимошина
04 Серпня 2022, 14:07

Звіт, оприлюднений міжнародною правозахисною організацією Amnesty International, виглядає цинічно. Про це заявила Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева у Фейсбук.

Вона зазначила, що її складно звинуватити в відсутності поваги до прав людини, міжнародного права, і в тому числі міжнародного гуманітарного права.

Протягом всього періоду війни, протягом 8 років, ми говорили про такі порушення, які чинить рф. Були й певні порушення України, але чим ми завжди відрізнялись і будемо відрізнятись від країни-окупанта - ми розслідували такі факти, а винних притягали до відповідальності, - написала Ташева.

Але зараз ведеться повномасштабне вторгнення і велика війна. Ворог цинічно вчиняє низку злочинів.

Знищується цивільна інфраструктура, вбивають дітей, людей похилого віку, вчиняються такі злочини, як знущання над військовополоненими, Оленівка… де ворог цинічно вбив наших захисників, хоча гарантував ООН та Міжнародному комітету Червоного Хреста що з нашими полоненими будуть поводитись гідно, - написала Ташева.

На тлі цього, зазначила вона, виходить звіт, який випускає велика правозахисна організація, про якісь порушення міжнародного гуманітарного права збоку України.

І це виглядає дуже цинічно. Мені прикро, що задля збереження якось там "балансу" Емнесті вдається до цього. "українська бойова тактика ставить під загрозу мирне населення". Ви серйозно? , - обурилася представниця президента в Криму.

Вона наголосила, що Україна намагається вести конвенційну війну. Саме тому український наступ на півдні такий обережний, саме тому постійно говориться про евакуацію населення.

Я вже уявляю російських пропагандистів, які заволають - а ми ж казали…, - додала Ташева.

Представниця президента в Криму висловила сподівання, що буде заява і пояснення від українського офісу Amnesty International.

Вона долала скриншоти цитат цього звіту організації, які вже цитують ЗМІ, зокрема, російські. Серед меседжів, що Україна нібито "розміщує озброєння в житлових районах, школах і лікарнях" або "ставить під загрозу цивільне населення".

На зображенні може бути: 1 особа та текст
Скриншот, опублікований на сторінці Фейсбук Таміли Ташевої

Зі звітом можна ознайомитися за посиланням.