Татарстанський активіст, який імітував суд над Путіним, залишив Росію

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Листопада 2021, 15:48
Асіф АлієвQHA
25 Листопада 2021, 15:48

Татарстанський активіст Карім Ямадаєв, якого раніше засудили за статтею 205.2 КК РФ ("Публічні заклики до терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганда тероризму"), залишив країну.

Як повідомляє «Idel.Реалії», Ямадаєв отримав статус претендента на політичний притулок у Франції.

Правозахисники зазначили, що Ямадаєва у вересні цього року нібито силою посадили у чорний мікроавтобус, одягли йому мішок на голову та пригрозили новою справою у разі, якщо активіст не відмовиться від ідеї подати скаргу до Європейського суду з прав людини у своїй справі.

У розмові з «Idel.Реалії» Карим Ямадаєв підтвердив інформацію про свій від'їзд та погрози. Також він сказав, що не може повідомити жодних подробиць, оскільки побоюється за життя та здоров'я своїх близьких.

Наразі до ЄСПЛ направлено скаргу на неприпустиме втручання у свободу творчості Ямадаєва. У скарзі заявник зазначає, що влада Росії порушила статтю 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

QIRIM.News писало, що Центральний окружний військовий суд у Самарі засудивЯмадаєва до виплати штрафу у розмірі 510 тисяч рублів за відео на YouTube. У грудні 2019 року активіст записав та виклав на відео-хостингу інсценування суду над президентом Росії Володимиром Путіним, його прес-секретарем Дмитром Пєсковим та головою держкомпанії «Роснефть» Ігорем Сєчіним. При цьому він заявляв, що схожість імен героїв ролика «випадково».