Тільки для місцевих. Росіянам Google відкриває локальну версію карти, на якій Крим — їхній. А на картах для українців Крим — наш

Новини України та світу
Рустем ХалиловQHA media
06 Березня 2019, 14:56
Рустем ХалиловQHA media
06 Березня 2019, 14:56

Компанія Google виправила відображення Криму для користувачів з Росії на своєму сервісі Google maps. Тепер півострів позначений як російська територія.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на прес-службу Google.

"Ми вважаємо, що ми виправили помилку, через яку невелика частина користувачів Google карт на [пристроях з операційною системою] iOS бачила неправильну інформацію", — розповіли в компанії.

У Google пояснили, що в країнах, де існують локальні версії карт (як в Росії), компанія синхронізується з місцевим законодавством під час відображення назв і меж.

Так, користувачі, які відкривають карту c території Росії, побачать адміністративний кордон між Кримом і Херсонською областю, намальовану безперервно.

Для тих, хто відкриває карту в анексованому Криму, Google малює адмінмежу дещо інакше: лінія стає пунктирною. Такий саме має вигляд півострів і для користувачів з інших країн.

Для користувачів з України адмінмежа з Кримом має такий саме вигляд, як і кордони між іншими областями країни.

7 лютого 2019 року депутати російської Держдуми погрожували санкціями компанії Google у зв'язку із тим, що на її картах Крим позначений частиною України. У російському парламенті дали американській компанії місяць, щоб анексований півострів вказувався як територія РФ.

Автономна Республіка Крим — невід'ємна частина суверенної України, тимчасово анексована Російською Федерацією на основі псевдореферендуму 16 березня 2014 року. Цей факт визнаний США, ЄС і усім міжнародним співтовариством. Вчора, 5 березня, президент США Дональд Трамп продовжив на рік дію антиросійських санкцій у зв'язку із окупацією Росією українського Криму.