«Той, хто створює штучний голод, повинен стати глобальним ізгоєм і зазнати болісних збитків», - Зеленський про необхідність сьомого санкційного пакета проти РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Червня 2022, 11:28
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
17 Червня 2022, 11:28

Будь-яке серйозне обговорення архітектури безпеки у Європі має базуватися на тому, що треба звільнити Європу від ланцюгів залежності, які російська держава створювала протягом десятиліть. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Діалогу Преспанського форуму.

Безпека просто неможлива без цього, причому це однаково і для півночі Європи, і для півдня, і для заходу, і для сходу. Ось чому потрібні такі санкції проти Росії за антиєвропейську політику, щоб там назавжди запам’ятали ціну, зокрема й за продовольчу кризу. Той, хто створює штучний голод, повинен стати глобальним ізгоєм і зазнати болісних збитків, - сказав Зеленський.

Президент наголосив, що це має бути враховано при підготовці сьомого санкційного пакета Європейського Союзу. За його словами, слід усвідомлювати, що санкційні пакети насправді стали частиною архітектури безпеки на континенті. Вони працюють заради стабільності та миру – обмежують російську здатність до розширення агресії.

Потрібна повна енергетична незалежність Європи. Потрібно розірвати будь-які зв’язки з Росією, які вона використовує, щоб заробляти на Європі й водночас здійснювати антиєвропейську політику. Не може бути жодної торгівлі з Росією – не варто давати гроші тому, хто прагне вашого ж знищення, - підкреслив глава держави.