«Токаєв готовий визнати Крим російським», - політолог

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Січня 2022, 16:27
Асіф АлієвQHA
10 Січня 2022, 16:27

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв готовий піти шляхом білоруського правителя Олександра Лукашенка і визнати Крим російським.

Про це на сайті радіостанції DW (Німецька хвиля) пише російський політолог Іван Преображенський.

За його словами, Токаєв може визнати російську анексію навіть без тиску Кремля.

«Приклад Лукашенка переконує нас, що запропонувати визнати Крим пострадянський лідер, який потрапив у залежність від Кремля, здогадається і сам. Без жодних умов з боку Росії», - написав він.

Експерт нагадав, що Москва використовує слабку владу диктаторів, щоб добитися від них визнання анексії Криму.

«Щоб Лукашенко погодився вважати Крим російським, потрібно, щоб правитель Білорусі виявився і політично, і економічно в повній залежності від того, визнає його самого Кремль президентом чи ні», - зазначив Преображенський.

Він також згадав сирійського лідера Башара Асада, якого президентом визнає РФ.

«Поки що Росія визнає Асада президентом, він їм і залишається, а, значить, це дозволяє Москві "попросити" про визнання з боку Сирії», - пояснив він.

Раніше близька до влади турецька газета Yeni Akit повідомила, що влада Росії вимагає від казахського керівництва визнання анексії Криму у відповідь на надання військової допомоги для придушення протестів у країні.

Тим часом, як писали QIRIM.News, під час протестів у Казахстані від влади вимагали засудження військової агресії РФ та окупації Криму.