«Токаєв та Назарбаєв не засудили вторгнення РФ в Україну та окупацію Криму», — Чубаров підтримував протести казахів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Січня 2022, 18:05
Асіф АлієвQHA
05 Січня 2022, 18:05

Голова Меджлісу кримськотатарскього народу Рефат Чубаров заявив, що він на боці казахського народу, який  повстав проти свавілля та жадібності власної влади.

Чубаров нагадав, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, і йолбаси (лідер) Нурсултан Назарбаєв так і не наважилися засудити РФ за військове вторгнення на територію України та окупацію Криму.

«Щиро бажаю казахському народу якнайшвидше об'єднатися навколо нових лідерів, прихильних до демократії, і увібрати всі наступні події у мирний ненасильницький спосіб. Чим довше триватиме хаос і провокації, тим більше шансів у Кремля «оседлати» ситуацію та придушити Казахстан», - написав він.

Раніше QIRIM.News повідомляло, що казахські протестувальники вимагають від влади Казахстану засудження військової агресії РФ проти України та окупації Криму. Окрім цього вони вимагають не зниження ціни на газ, а відставки всієї верхівки Казахстану та проведення політичної реформи.

Як повідомляли QIRIM.News, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звільнив Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради Безпеки Казахстану. Раніше Токаєв підписав указ, згідно з яким ухвалив відставку уряду країни. Тимчасово виконувати обов'язки прем'єр-міністра буде Аліхан Смаїлов, перший заступник глави уряду.

У відповідь на акції протесту в Казахстані в країні відключається доступ до Інтернету та блокуються соцмережі. Про це у коментарі QIRIM.News, розповів блогер із Казахстану Ерлан Сулейменов.