Трагедія на окупованому Донбасі: у шахті обірвалася кабіна з горняками. Щонайменше дев'ять загиблих

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Вересня 2021, 13:18
Тетяна Нікішина
07 Вересня 2021, 13:18

Учора, 6 вересня, на шахті «Червоний партизан» у місті Вознесенівка на Луганщині через обрив троса і подальше падіння транспортної кліті загинули щонайменше дев'ять гірників.

Про надзвичайну подію повідомили сайти окупаційних адміністрацій РФ на Донбасі, оскільки вона трапилася на тимчасово підконтрольній російським гібридним військам території на сході України.

Канат транспортної кабіни (кліті), призначеної для підйому гірників по шахтному стовбуру, обірвався на підприємстві «Червоний партизан» у підконтрольному самопроголошеній Луганській Народній Республіці Червонопартизанську, — повідомило російському «Інтерфаксу» джерело в екстрених службах «ЛНР».

У момент обриву канату на платформі перебувало 25 осіб.

Проводиться деблокування гірників, — без подробиць повідомили окупаційні рятувальники.

Трагедія такого роду — наслідок тотального розвалу вугільної галузі в ОРДЛО, який настав із приходом Росії. Одна справа раптовий викид метану або породи в забої — подібному важко запобігти. Але в даному випадку люди загинули через спрацювання устаткування й відсутність необхідних інвестицій у виробництво, коментує подію журналіст і представник України у Тристороній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України Денис Казанський.

Сім років росіяни просто вичавлюють ресурс, що залишився, із захоплених ними підприємств в ОРДЛО, нічого при цьому в них не вкладаючи. Звичайно, такий підхід не міг не призвести до трагічних наслідків. І це, мабуть, тільки початок, — написав він.

Як повідомляли «Кримські новини», у липні в Іраку сталася моторошна пожежа, внаслідок якої загинули щонайменше 77 людей, ще понад 100 — постраждали. Трагедія сталася у лікарні Імам Хусейн у місті Ен-Насирія, де перебували пацієнти з коронавірусом.