Три українські судна відбули з одеського порту до Туреччини

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Серпня 2022, 15:25
Асіф АлієвQHA
05 Серпня 2022, 15:25

Три судна з вантажем кукурудзи загальною вагою 58 тис. тонн відбули з портів Одеси і тримають курс на Туреччину, Велику Британію та Ірландію.

Про це у п'ятницю, 5 серпня, повідомили у Міністерстві національної оборони Туреччини, передає агентство Anadolu.

В Ірландію зерновим коридором з порту Одеси відбуло суховантажне судно NAVISTAR під прапором Панами (вантаж - 33 тис. тонн кукурудзи). Ще одне судно - ROJEN прапором Мальти з вантажем 13 тис. тонн кукурудзи відбуло з порту Чорноморськ.

З цього порту вийшло судно POLARNET під прапором Туреччини. Судно з 12 тис. тонн кукурудзи тримає курс на порт Карасу в Туреччині. Курс суховантажів відстежується зі Спільного координаційного центру у Стамбулі.

Усі три судна пройдуть огляд у турецькому мегаполісі. Інспекція пройде відповідно до процедур та принципів, узгоджених у рамках Ініціативи «Безпечне відвантаження зерна та харчові продукти з українських портів», підписаного між Туреччиною, Російською Федерацією, Україною та ООН 22 липня 2022 року. Перше судно, що пройшло «зерновим коридором» з України, - суховантажне судно Razoni, вже пройшло перевірку в Стамбулі й тримає курс на Ліван.

Тим часом у турецькому порту Кільос завершилася перевірка судна Flormar S під прапором Барбадосу, яке попрямує за вантажем зерна до берегів України.

Раніше стало відомо, суховантаж RAZONI з українським зерном, який прибув до Туреччини, став на якір. Про це повідомило Міністерство оборони Туреччини.

Як повідомляли QIRIM.News, перше судно з кукурудзою, яке відбуло з порту Одеси в рамках «зернової угоди», прибуде до Стамбула у вівторок, 2 серпня.

Нагадаємо, за даними Військово-морських Сил Збройних Сил України, на борту першого суховантажу, що вийшов з порту Одеси у напрямку порту Стамбула, понад 26 тисяч тонн кукурудзи.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.